Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

karıncalarım ölüyor

emrekgnkck

Yumurta
4 May 2022
12
0
5
LV
0

merhaba arkadaşlar yaklaşık 4 aydır baktığım messor kolonim 25 30 işçiye çıkmıştı bende outworld e alayım dedim ve aldım outworld e aldığımdan beri garip bi şekilde yumurta yoktu bende kırmızı kağıdın yetersiz olduğunu düşünerek daha karanlık bi alana alıp bikaç hafta açmama kararı aldım bu gün açtığımda yumurtalar var fakat işçiler 10 tane falan kalmış suyu yerinde ama işçilerin ölüsü bile yok acaba birbirlerini yemiş olabilirlermi çözümü nedir desteğinizi bekliyorum
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

merhaba arkadaşlar yaklaşık 4 aydır baktığım messor kolonim 25 30 işçiye çıkmıştı bende outworld e alayım dedim ve aldım outworld e aldığımdan beri garip bi şekilde yumurta yoktu bende kırmızı kağıdın yetersiz olduğunu düşünerek daha karanlık bi alana alıp bikaç hafta açmama kararı aldım bu gün açtığımda yumurtalar var fakat işçiler 10 tane falan kalmış suyu yerinde ama işçilerin ölüsü bile yok acaba birbirlerini yemiş olabilirlermi çözümü nedir desteğinizi bekliyorum
yemek olarak tohum ve unkurdu vermiştim unkurdu yenmiş tohumların birakçı duruyor

Benzer konular

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
237
115
140
Ödüller
4
LV
2

Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

yemek olarak tohum ve unkurdu vermiştim unkurdu yenmiş tohumların birakçı duruyor
En son ne zaman besleme yaptınız şu bir kaç haftalık karanlığa alma durumunda. Kolonide eğer protein kıtlığı yaşanırsa içlerinden gönüllü işçiler kendilerini feda ederler ve kendi kolonilerinin protein ihtiyaçlarını karşılarlar. Karıncalar o süre zarfınca şekerli su içemediği için veya enerji verecek bir besin alamadıkları için güçsüz düşüp ölmüşler. Yani burada tamamen hatayı siz yapmışsınız

emrekgnkck

Yumurta
4 May 2022
12
0
5
LV
0

En son ne zaman besleme yaptınız şu bir kaç haftalık karanlığa alma durumunda. Kolonide eğer protein kıtlığı yaşanırsa içlerinden gönüllü işçiler kendilerini feda ederler ve kendi kolonilerinin protein ihtiyaçlarını karşılarlar. Karıncalar o süre zarfınca şekerli su içemediği için veya enerji verecek bir besin alamadıkları için güçsüz düşüp ölmüşler. Yani burada tamamen hatayı siz yapmışsınız
merhaba ölüleri buldum sekerli suyu direk tupun arkasinda veriyorum ve un kurdunuda sık sık veriyorum yemeksizlikten olmasi imkansiz tupun arkasindaki suya direk sekerli su koyma isini 10 isciden beri yapiyorum ve sorun olmuyor sorun oradada degil olulerin hepsi yanyana idi gelisme olursa iletecegim

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
237
115
140
Ödüller
4
LV
2

merhaba ölüleri buldum sekerli suyu direk tupun arkasinda veriyorum ve un kurdunuda sık sık veriyorum yemeksizlikten olmasi imkansiz tupun arkasindaki suya direk sekerli su koyma isini 10 isciden beri yapiyorum ve sorun olmuyor sorun oradada degil olulerin hepsi yanyana idi gelisme olursa iletecegim
Anlamadım anlamadım? Ne Yapıyorsunuz tam olarak?

Rejoz

Media
10 Haz 2022
102
29
55
Ödüller
1
LV
1

Evet Tüpte Normal Su Olması yaptığın büyük hata tüpte şekerli su olmaz. Transfer et normal suyla dolu tüpe al

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
237
115
140
Ödüller
4
LV
2

Ölümlerin büyük kısmı o şekerli su yüzünden olmuştur diyebilirim. Yaptığınızı birdaha yapmayın. Normal su ile değiştirin hemen. İlk defa böyle bir şeyi hobi hayatımca sizden duydum

hakanbey

Yumurta
2 Ağu 2022
26
3
15
LV
0

şekerli su bir süre sonra kristalleşir bu da karıncaların ölümüne sepep olur ben şöyle yapıyorum beslenme alanı içerisinde mini kuş suluklarının altını pamuk ile doldurup su koyuyorum şekerli su ise günlük olarak şırınga ile damla halinde ufak bir şamğuan kapağına damlatıp veriyorum böylece beslenme alanı yapış yapış olmuyorbenim karıncalar test tüpünde değiller suyu oyüzden beslenme alanına koyuyorum

Users who are viewing this thread

Üst Alt