Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karıncalarım Yer Değiştirmiyor! Bir El Atın Lütfen

MiboReiZ

Media
19 Tem 2020
98
18
50
LV
0

karıncamın ilk işçileri dün çıktı toplam 3 işçi var şuan ama deney tüpünü poh götürüyor. yer değiştirmem lazım ama geçmiyorlar daha önce işçiler çıkmadanda denedim ama o zamanda kraliçe geçmedi ışığı koydum şuan ama hiç haraket yok biraz beklim mi?? ne yapım 1 saattir ışık altındalar.nemde çok az su bitti sadece buharlaşıp yoğunlaşan çok az bi su var.

Benzer konular

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Bazı transferler 1 hafta bile sürer. Eğer su yoksa elinde sonunda geçeceklerdir.

MiboReiZ

Media
19 Tem 2020
98
18
50
LV
0

bügün sivrisinek verdim 1 de küçük bir pamuk parçasını şekerli suya soktum onu koydum. hem sinek hem larva, yumurta, pupa(hangisi tam bilemiyorum(3ünden biri)) sinek ve pamuk birbirine yapışmışlar karıncalarım ayırabilirler mi birbirinde yeni yerine o pislikleri götürmelerini istemiyorum da.

birde şöyle bi işçi var bizim bura hangi tür kraliçesinden bakmaak istiyorumda ne zaman uçtuğuna bakacam türüne göre.

Ekli dosyalar

• 20200713_105106.jpg
    20200713_105106.jpg
    524.4 KB · Görüntüleme: 211

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

bügün sivrisinek verdim 1 de küçük bir pamuk parçasını şekerli suya soktum onu koydum. hem sinek hem larva, yumurta, pupa(hangisi tam bilemiyorum(3ünden biri)) sinek ve pamuk birbirine yapışmışlar karıncalarım ayırabilirler mi birbirinde yeni yerine o pislikleri götürmelerini istemiyorum da.

birde şöyle bi işçi var bizim bura hangi tür kraliçesinden bakmaak istiyorumda ne zaman uçtuğuna bakacam türüne göre.
Formica Rufibarbis işçisi

MiboReiZ

Media
19 Tem 2020
98
18
50
LV
0

Yaklaşık 2-3 saat olduktan sonra kraliçem kendini top gibi içine kapattı bende ışığı kestim. İyi mi ettim bilemiyorum.

24 Tem 2020
6
4
30
LV
0

Tilt yöntemi dene. 1 saat aralıkla eski ve yeni test tüpünü, yeni tüp aşağıda kalacak şekilde 10° açıyla kaldır. Yüksek taraftan aşağı doğru ister istemez hareket etmeye başlayacaklardır.90° 'ye geldiğinde hala bir hareket yoksa eski tüpü sallayarak koloniyi yeni test tüpüne dök. Bu işlem stres verici ve kaba gelebilir ama sıkça yapılan bir şey.

Users who are viewing this thread

Üst Alt