Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kenelerle mücadele amacıyla karınca kullanımı

Amatör

Yumurta
5 Tem 2022
3
1
15
LV
0

Tüm forum arkadaşlarıma selamlar. İstanbul'un Beykoz ilçesinin yanında ormana bitişik bahçe içindeyim. Bahçede ve özellikle ormanda korkunç sayıda her çeşit kene bulunuyor. Bunlarla en iyi mücadele edecek karınca ırkını bahçenin içinde kalacakları bir alan oluşturup içine yerleştireyim bahçedeki tüm parazitleri böcekleri yaprak bitlerini ve özellikle keneleri yiyerek kontrol altına alsınlar düşüncem var. Bunun için en uygun ırklar saldırgan olup insana zarar vermeyen kedi köpeği rahatsız etmeyen ama kenelere ve bitlere pirelere karşı acımasız vahşi ve saldırgan karınca ırkı tavsiyesinde bulunabilir misiniz. Bahçe içinde olmasa bile hemen yandaki orman içine bir yuva oluşturup bizim Bu bölgedeki çok ciddi bir sıkıntı olan kene illetinden ve yaydıkları her türlü virüs ve hastalıktan kurtulmak için öncü bir proje olarak düşünüyorum bunu. Fikirlerinize her türlü yardımlarınıza açığım. Bulunduğumuz bölgede çok sayıda sokak hayvanı var sürekli sokağa terk edilenler var, bu keneler onlar için de çok ciddi sıkıntı ve hastalık kaynağı olmakta. Hastalıklar insanlara da geçebilmekte toplum sağlığı açısından da çok önemli bir konu bu arkadaşlar. Yardımcı olacak olan varsa fikrini yazacak olan varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

Angla

Pupa
4 Mar 2022
81
27
30
LV
0

Fazla üreyen ve istilacı cinsler uygun olabilir ama sorunu ne kadsr çözer bilemem

captain

Media
5 May 2021
173
43
55
LV
0

KARINCALARIN CANLI OLAN HAYVANLARA SALDIRICAĞINI (İSTİSNALAR DIŞINDA) DÜŞÜNMÜYORUM

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Şimdi dediğin şeyin olması için bir kaç türün dışında biraz zor öncelikle bu saydığın böceklerin karıncaları rahatsız edip bi tehdit oluşturması lazım yoksa durduk yere gidip kene veya başka böceğe saldırmazlar veya avlanmazlar ölü isede gidip toplar yuvaya getirir..

Formica isçisi

Yumurta
6 Tem 2022
5
1
15
LV
0

Tüm forum arkadaşlarıma selamlar. İstanbul'un Beykoz ilçesinin yanında ormana bitişik bahçe içindeyim. Bahçede ve özellikle ormanda korkunç sayıda her çeşit kene bulunuyor. Bunlarla en iyi mücadele edecek karınca ırkını bahçenin içinde kalacakları bir alan oluşturup içine yerleştireyim bahçedeki tüm parazitleri böcekleri yaprak bitlerini ve özellikle keneleri yiyerek kontrol altına alsınlar düşüncem var. Bunun için en uygun ırklar saldırgan olup insana zarar vermeyen kedi köpeği rahatsız etmeyen ama kenelere ve bitlere pirelere karşı acımasız vahşi ve saldırgan karınca ırkı tavsiyesinde bulunabilir misiniz. Bahçe içinde olmasa bile hemen yandaki orman içine bir yuva oluşturup bizim Bu bölgedeki çok ciddi bir sıkıntı olan kene illetinden ve yaydıkları her türlü virüs ve hastalıktan kurtulmak için öncü bir proje olarak düşünüyorum bunu. Fikirlerinize her türlü yardımlarınıza açığım. Bulunduğumuz bölgede çok sayıda sokak hayvanı var sürekli sokağa terk edilenler var, bu keneler onlar için de çok ciddi sıkıntı ve hastalık kaynağı olmakta. Hastalıklar insanlara da geçebilmekte toplum sağlığı açısından da çok önemli bir konu bu arkadaşlar. Yardımcı olacak olan varsa fikrini yazacak olan varsa şimdiden çok teşekkür ederim.
Karıncalar diğer hobici arkadaslarkmin dedigi gibi bosyer ebi hayvana saldırmaz AMA formica pheidole gibi türler inlari yemek olarak kullanabilirler formica ararsan bana yazabilirsin
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Şimdi dediğin şeyin olması için bir kaç türün dışında biraz zor öncelikle bu saydığın böceklerin karıncaları rahatsız edip bi tehdit oluşturması lazım yoksa durduk yere gidip kene veya başka böceğe saldırmazlar veya avlanmazlar ölü isede gidip toplar yuvaya getirir..
Hocam etcil turler yemezmi hasereleri

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Ülkemizde orman zararlıları için bir formica cinsi orman bakanlığı tarafından kullanılıyor makaleleri mevcut bakabilirsin

Ant Man

Asker
4 Nis 2021
300
84
155
Ödüller
2
LV
1

Aphaenogasterin büyük bir türü balıkesirde her yerde bulunuyor ve aşırı derecede saldırgan. Onu kullanabilirsin ama bölgedeki diğer karıncaları öldürebilir ya da yiyeceklerini yiyebilir.

Amatör

Yumurta
5 Tem 2022
3
1
15
LV
0

Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Orman bakanlığı formika rufa karıncalarını Türkiye'nin çoğu yerinde orman zararlarını avlamak amacıyla çoğaltıp yerleştiriyor ormanlara ama ben sizin de görüşünüzü almak istedim ayrıca formika rufayı da nereden bulacağımı bilmiyorum eğer bu uygunsa. Az sayıda değil koloni şeklinde bulmak gerekir sanırım

Users who are viewing this thread

Üst Alt