Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kış Uykusu ve Yumurtlama

Parzival

Media
2 Eki 2020
98
31
50
LV
0

2 haftadır elimde myrmica kraliçesi var . Henüz yumurtlamadı . 2 gündür ortalama 25 derece sabit ısı sağlıyorum . Sorular:
1-)Bu ısı uygun mudur ?
2-)Eğer ki yumurtlamazsa kış uykusuna yatırayım mı ? Ne yapayım ?
3-)Yumurta var mı diye kontrol için ideal süre kaç günde birdir ?
Teşekkürler şimdiden :)

Benzer konular

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

Isı gayet ideal
Kış uykusuna yatır
Sürekli bakma eğer bakarsan rahatsız olur yumurta yaptıktan sonra bile fazla rahatsız etme yumurtalarını yiyebilir 3 4 günde bir bak yeterli işçileri çıktıktan sonra fazla rahatsız olmazlar

Parzival

Media
2 Eki 2020
98
31
50
LV
0

Isı gayet ideal
Kış uykusuna yatır
Sürekli bakma eğer bakarsan rahatsız olur yumurta yaptıktan sonra bile fazla rahatsız etme yumurtalarını yiyebilir 3 4 günde bir bak yeterli işçileri çıktıktan sonra fazla rahatsız olmazlar
Bir de rica etsem kış uykusu zamanını ve ısısını yazabilir misiniz ?

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

Teşekkürler cevabınız için ? Buzdolabı 4 derece sorun çıkmıyordur umarım . Sanırım rubra değil çünkü vücudunun rengi rubra kadar kızıl değil . Ayrıca türünü sorduğum konuda cevap veren kişi ilk işçiye kadar beslememe gerek olmadığını söylemişti . Siyah yoğunluklu görüntüsü var . O yüzden henüz anlayamadım . Sizce hangi alt türü myrmica'nın ? Konu bu : https://www.karincadunyasi.com/forum/konu/kralice-mi-degil-mi.2155/
Sen bunu foruma sor bence yine al türünü fotoğraf lazım net

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Sıcaklığını nasıl ölçebilirim?? Birde hüneşli günlerde sıkıntı yaratmaz mı cam,balkon.
Herhangi bir termometre yok mu güneş içinse ısıyı çok yükselticeğini sanmıyorum yine de üstüne karton vb bir şey koyabilirsiniz

Users who are viewing this thread

Üst Alt