Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kış uykusu

Benzer konular

MiboReiZ

Media
19 Tem 2020
98
18
50
LV
0

Lasius niger ve neglegtus iki tür ikisinde 10 ar işçili ikisinde yatırasım yok. Yatırmasam ne olur??

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

Lasius niger ve neglegtus iki tür ikisinde 10 ar işçili ikisinde yatırasım yok. Yatırmasam ne olur??
Bence yatır bildiğim kadarıyla kış uykusuna yatırmayınca hem kraliçenin ömrü kısalıyor hemde işçiler yaza doğru daha yavaş hareket ediyor hemde hemde kraliçe daha az yumurta yapıyor

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama mantıksal olarak bakarsak o koloni henüz 10 işci ise koloni 2 3 aylıktır ve bu kadar kısa süre için kış uykusuna yatırmak gereksiz gibi duruyor

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

Doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama mantıksal olarak bakarsak o koloni henüz 10 işci ise koloni 2 3 aylıktır ve bu kadar kısa süre için kış uykusuna yatırmak gereksiz gibi duruyor
Zaten kışa doğru uçuş yapan karıncalar ya kış uykusuna yatar ya yumurta yapar öyle yatar yada işçileri çıktıktan sonra yatar ama yinede yatırmayada bilir kendi kararı ama doğal ortamlarında kraliçe yok benim yumurta daha yok daha az i sçim var ben bu sene kış uykusuna yatmıyacam diyiyorsa eyvallah o ne derse o olur ama senin kararınsa bence yatır (bence gayet açiklayıcıydı sence daha nasıl anlatabilirim)

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
989
497
325
Ödüller
13
LV
4

Kış uykusu senin gün içindeki uykun gibidir hiç uyumasan da olur fakat çok daha az verimli hareketsiz bir gün geçirirsin karıncalar için de durumu buna benzetebiliriz yatırman koloni için daha iyi olur

MiboReiZ

Media
19 Tem 2020
98
18
50
LV
0

Kış uykusu senin gün içindeki uykun gibidir hiç uyumasan da olur fakat çok daha az verimli hareketsiz bir gün geçirirsin karıncalar için de durumu buna benzetebiliriz yatırman koloni için daha iyi olur
Zaten kışa doğru uçuş yapan karıncalar ya kış uykusuna yatar ya yumurta yapar öyle yatar yada işçileri çıktıktan sonra yatar ama yinede yatırmayada bilir kendi kararı ama doğal ortamlarında kraliçe yok benim yumurta daha yok daha az i sçim var ben bu sene kış uykusuna yatmıyacam diyiyorsa eyvallah o ne derse o olur ama senin kararınsa bence yatır (bence gayet açiklayıcıydı sence daha nasıl anlatabilirim)
Hepinize teşekkür ederim. 1 sorum daha olacaktı. Kış uykusu için kaç derece bir ortam lazım??

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

Hepinize teşekkür ederim. 1 sorum daha olacaktı. Kış uykusu için kaç derece bir ortam lazım??
Lasius niger 5ile8 derece arası ekim sonundan mart sonuna kadar bundan eminim ama neglectus da derece yine aynı bence aylar kasım sonun dan mart sonuna kadar ama bundan fazla emin değilim

Users who are viewing this thread

Üst Alt