Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kışın Tarantula Besleme

görkem:

Yumurta
25 Kas 2022
36
7
15
LV
0

Merhabalar havalar soğudu izmir de yaşıyorum tarantulalar için ısıtıcı pad vs alamam lazım mı akşamları doğal gaz çalışıyor ama gündüzleri oda sıcaklığı tahminim en az 10-15 derece soru olur mu ne yapmalıyım

Benzer konular

Ard-Plt

Süper Majör
Deneyimli Hobici
6 Kas 2021
211
51
110
Ödüller
2
LV
1

Merhabalar havalar soğudu izmir de yaşıyorum tarantulalar için ısıtıcı pad vs alamam lazım mı akşamları doğal gaz çalışıyor ama gündüzleri oda sıcaklığı tahminim en az 10-15 derece soru olur mu ne yapmalıyım
20 e altına düşmemesi iyi olur

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Öldürmez ama süründürür :) örnek olarak metabolizma ve hareketleri yavaşlar yem kabul etmez, kabuk ve gelişim süreci uzar

görkem:

Yumurta
25 Kas 2022
36
7
15
LV
0

Öldürmez ama süründürür :) örnek olarak metabolizma ve hareketleri yavaşlar yem kabul etmez, kabuk ve gelişim süreci uzar
ne yapabilirim ısıtıcı pet falan mı alayım onu nasıl kullanmalıyım her dakka açık mı olucak yanına mı koyayım tahta raf yaptım onun altına mı takayım
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

20 e altına düşmemesi iyi olur
oda sıcaklığı işte izmir de öyle kara kış değil

SomeBody

Media
Kıdemli Editör
26 Nis 2023
77
64
50
Ödüller
1
LV
1

Ben Isıtıcı ped aldım seninde almanı tavsiye ederim bu konu hakkında çok bilgim olmadığı için başka birşey diyemeu
Merhabalar havalar soğudu izmir de yaşıyorum tarantulalar için ısıtıcı pad vs alamam lazım mı akşamları doğal gaz çalışıyor ama gündüzleri oda sıcaklığı tahminim en az 10-15 derece soru ol
Bende tarantula bakıyorum ısıtıcı ped kullanmayı yeni öğrenicem bilgim olmadığı için çok uzatmak istemiyorum fakat ısıtıcı ped öneririm

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
381
142
185
Ödüller
4
LV
2

Herkesin söylediği gibi bende isitici ped almanı öneririm. Kendi tavsiyem eger yapabilirim dersen ısıtıcının fazla yakmamasi adına strafor köpük ile güzel bir ortam ayarlayabilirsiniz . Tabi bu benim kendi düşüncem

10 Eyl 2023
118
62
75
LV
0

@Erastes 'in youtubede bu konuyla alakalı bir videosu var link bırakırım hem mâliyetli değil hemde ucuz pratik bi yöntem ben kışa hazırlık olarak bu ısı kabından yaptım iyide ısıtıyor öneririm. Isıtıcı pede göre ısı kabı daha iyi çünkü ısıtıcı ped canlının yaşam alanına direk vururken ısı kabı ısıtıcı pedin aksine yaşam ortamını ısıtıyor

video linki:

Son düzenleme:

Turg4yerol

Pupa
15 Ağu 2023
47
12
30
LV
0

Kızıl ötesi ısıtıcı ışıklar var trendyolda 100 watt lık olanı yeteri kadar ısıtıyor

görkem:

Yumurta
25 Kas 2022
36
7
15
LV
0

@Erastes 'in youtubede bu konuyla alakalı bir videosu var link bırakırım hem mâliyetli değil hemde ucuz pratik bi yöntem ben kışa hazırlık olarak bu ısı kabından yaptım iyide ısıtıyor öneririm. Isıtıcı pede göre ısı kabı daha iyi çünkü ısıtıcı ped canlının yaşam alanına direk vururken ısı kabı ısıtıcı pedin aksine yaşam ortamını ısıtıyor

video linki:
izlicem teşekkür ederim

Kızıl ötesi ısıtıcı ışıklar var trendyolda 100 watt lık olanı yeteri kadar ısıtıyor
25 watt akvaryum ısıtıcısı buldum 30 dereceye kadar ısıtıyor muş alıcam ondan

Son düzenleme:

Turg4yerol

Pupa
15 Ağu 2023
47
12
30
LV
0

Fotoğraf atar mısınız, lamba olanlar mı?
Trendyola girip kızıl ötesi ısıtıcı lamba yazarsanız 100 ve 250 wattlık olanları çıkıyor sadece ısıtıcı bu lambalar 250 watt olanı fazla fakat 100 watt olanı mükemmel bence

izlicem teşekkür ederim

Bilemiyorum akvaryum ısıtıcısı hakkında bilgim yok

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
381
142
185
Ödüller
4
LV
2

izlicem teşekkür ederim

Akvaryum isiticilari suyun dışında patlıyor . Benim de aklıma gelmedi değil patladigi için vazgeçtim

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

26-28 derece arasında kullan istersen 28 ve üstünde patlayaviliyor susuz çalıştığı için
Yaptığım ısı kabını 3 senedir kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım :) termostatlı olduğu sürece sıkıntı olmaz çünkü 25-26 dereceye ayarladığımda ortamı ısıtması 30-40 saniye sürüyor ve sonra otomatik atıyor atıyor içerdeki sıcaklık 28 dereceyi buluyor ve tekrar 25 dereceye düşmesi 10-15 dk sürüyor sonra tekrar 30-40 saniye çalışıyor ve böyle devam ediyor

görkem:

Yumurta
25 Kas 2022
36
7
15
LV
0

Deneyimlerini bizimle de paylaşırsanız çok mutlu oluruz.
Tabi

Yaptığım ısı kabını 3 senedir kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım :) termostatlı olduğu sürece sıkıntı olmaz çünkü 25-26 dereceye ayarladığımda ortamı ısıtması 30-40 saniye sürüyor ve sonra otomatik atıyor atıyor içerdeki sıcaklık 28 dereceyi buluyor ve tekrar 25 dereceye düşmesi 10-15 dk sürüyor sonra tekrar 30-40 saniye çalışıyor ve böyle devam ediyor

Bu işimi görür herhalde 25 watt

Ekli dosyalar

• IMG_9924.jpeg
    IMG_9924.jpeg
    250.5 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
381
142
185
Ödüller
4
LV
2

Abi elektrik faturasına ne kadar yansıyor, bana su dışında patlar dediler . Sen nasıl çalıştırıyorsun .

görkem:

Yumurta
25 Kas 2022
36
7
15
LV
0

Deneyimlerini bizimle de paylaşırsanız çok mutlu oluruz.
Sistemi kurdum 25 watt smart akvaryum ısıtıcısı var 30 dereceye ayarladım 3 saat civarında kullandım 20 litre saklama kabı var sadece altı ve üstü alm folyo ile kaplı yarın straforla da kaplıcam cihaz 2-3 dakka çalışıp duruyor bence sebebi ortam sıcaklığı değil camın çok ısınması ısınca soğuyana kadar duruyor sonra tekrar çalışıyor şu an lık bir problem yok canlılar ısıyı sevdi üst tarafa doğru çıktılar ortalama 26.5 derece ortam sıcaklığı en düşük 24 gördüm en yüksek 27 derce bir kaç gün sonra tekrar durumu yazarım

Ekli dosyalar

• IMG_9961.jpeg
    IMG_9961.jpeg
    279.4 KB · Görüntüleme: 43

Users who are viewing this thread

Üst Alt