Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Koloni ömrü/ ytong/ tatil?

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. İlk önce kolonilerin ömrü ne kadar ve koloniler 5000-6000 işçiye ulaşınca ne yapılıyor veya ulaşabiliyormu? 2. Sorum büyük bir formicarium yapmak istediğimden ytong da kullanmak istiyorum. Ytongta ne gibi sıkıntılar olur ve bu sıkıntılar ne kadar sürede oluşur örnek: 10 ay sonra küflenir?!?! Outworld de var 3. Sorum ise 20 günlük/1 aylık tatile gittiğimizde karıncaları ne yapmalıyız? Un kurdu atıp outworde bırakasak mesela?

Benzer konular

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

dostum 2 aylık tatile gittim 52 işçili 9 kraliçeli solonepsis molesta kolonimi yanıma almayı unutmuşum bunu nasıl yaptım ben diye düşündüm eve ilk geldiğimde onların ölü cesetleriyle karşılasacağımı düşündüm aksine koloni çok sağlıklıydı sadece çok açlardı 2 morio kurdunu bitirdiler yani kısaca pek birşey olmuyor unkurdu koyma mite yapar sadece kaplumbağa yemi koy birde ektradan su dolu tüp bırak yeter

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

dostum 2 aylık tatile gittim 52 işçili 9 kraliçeli solonepsis molesta kolonimi yanıma almayı unutmuşum bunu nasıl yaptım ben diye düşündüm eve ilk geldiğimde onların ölü cesetleriyle karşılasacağımı düşündüm aksine koloni çok sağlıklıydı sadece çok açlardı 2 morio kurdunu bitirdiler yani kısaca pek birşey olmuyor unkurdu koyma mite yapar sadece kaplumbağa yemi koy birde ektradan su dolu tüp bırak yeter
Hangi yemi önerirsin? Ve ucuzmu?

Monomer

Majör
13 Haz 2020
89
29
80
LV
0

Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. İlk önce kolonilerin ömrü ne kadar ve koloniler 5000-6000 işçiye ulaşınca ne yapılıyor veya ulaşabiliyormu? 2. Sorum büyük bir formicarium yapmak istediğimden ytong da kullanmak istiyorum. Ytongta ne gibi sıkıntılar olur ve bu sıkıntılar ne kadar sürede oluşur örnek: 10 ay sonra küflenir?!?! Outworld de var 3. Sorum ise 20 günlük/1 aylık tatile gittiğimizde karıncaları ne yapmalıyız? Un kurdu atıp outworde bırakasak mesela?
Un kurdu küflenir, en iyi ihtimalle biter. Başka bir yol bulmalısınız. Türüne göre bakliyat bırakabilirsiniz. Sonuç olarak protein içeriyor ama yağ da gerekecek. Deneme yanılma yapmanızı tavsiye ederim. Sonucu bildirirseniz deneyimlerinizden yararlanmak isterim.

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

ben yavru lepisteslerimde şunu kullanıyordum ahm micron yavru balık yemi
ahm-micron-granulat-yavru-balik-yemi-100-ml.jpg

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Uzun tatile gittiğinde un kurdunu al mikserden geçir sonra şekerli su ile karıştırıp suluga köy bu tarifi dene kabul ederlerse uygulayabilirsin diyelim unuttun ozaman aralarından bazıları kendini feda ediyor onlariyiyorlar, ne kadar işçi olucagi türüne göre değişiklik gosterir

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

denedim şuan için yiyorlar daha öncede vermiştim ondada yemişlerdi

Users who are viewing this thread

Üst Alt