Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

koloni tüpten çıkmıyor

pokerkai

Media
30 Ara 2020
68
23
50
LV
0

arkadaşlar merhaba
elimde 10 işçili messor kolonisi mevcut fakat tüpün içinden beslenme alanına çıkmıyolar kendim tüpün içine yem koyarsam yiyorlar onun dışında kesinlikle tüpten dışarı çıkmıyolar bunun sebebi nedir bir çok beslenme alanı yaptım ama hep başarısız...

Benzer konular

yine1

Pupa
31 Ocak 2021
7
3
30
LV
0

1.İşçi sayısı yeterli olmadığından(10 sandığınız kadar fazla değil)
2.Sürekli test tüpü açılıp hareket ettirildiğinden
3.Beslenme alanı toxic bir maddeden oluştuğundan veya temas ettiğinden
Strese girmiş,içgüdüsel olarak rahatsız olmuş,beslenme alanına ayak uyduramamış olabilirler.Tavsiyemce beslenme alanı yeteri kadar temiz ve sağlıklıysa bir süre strese sokmayıp yemleri ağırdan alarak dışarı doğru bırakman.Zaten koloni yeterince büyürse buna da gerek kalmaz çıkarlar.

pokerkai

Media
30 Ara 2020
68
23
50
LV
0

1.İşçi sayısı yeterli olmadığından(10 sandığınız kadar fazla değil)
2.Sürekli test tüpü açılıp hareket ettirildiğinden
3.Beslenme alanı toxic bir maddeden oluştuğundan veya temas ettiğinden
Strese girmiş,içgüdüsel olarak rahatsız olmuş,beslenme alanına ayak uyduramamış olabilirler.Tavsiyemce beslenme alanı yeteri kadar temiz ve sağlıklıysa bir süre strese sokmayıp yemleri ağırdan alarak dışarı doğru bırakman.Zaten koloni yeterince büyürse buna da gerek kalmaz çıkarlar.
anladım söylediklerinizi göz önünde bulunduracağım teşekkür ederim

Users who are viewing this thread

Üst Alt