Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kolonim Yem Kabul Etmedi!

Kr00s

Pupa
4 Şub 2021
33
20
30
LV
0

Arkadaşlar messor structor bir kolonim ve 4 işçim var maydonoz tohumu verdim kabul etmediler kuş yemide tedarik etmedim evde olabilecek bir şey söyleyebilirmisiniz açlık çekmelerinden ölmelerinden çok korkuyorum

Benzer konular

pokerkai

Media
30 Ara 2020
68
23
50
LV
0

meyve kabukları ve parçacıkları ,çekirdek içi, sebzelerin bir kısmını deniyebilirsin yeşillik vs haşlanmış yumurta protein olarak çok iyidir yerlerse tabi işin özü senin yediğin herşeyden ufak bir parça ver takip et neyi yiyorlarsa ondan verebilirsin

Kr00s

Pupa
4 Şub 2021
33
20
30
LV
0

meyve kabukları ve parçacıkları ,çekirdek içi, sebzelerin bir kısmını deniyebilirsin yeşillik vs haşlanmış yumurta protein olarak çok iyidir yerlerse tabi işin özü senin yediğin herşeyden ufak bir parça ver takip et neyi yiyorlarsa ondan verebilirsin
Meyvelerden kastın neler örneğin portakal elma verebilirmiyim

yigition

Yumurta
10 Ocak 2021
18
1
15
LV
0

Arkadaşlar messor structor bir kolonim ve 4 işçim var maydonoz tohumu verdim kabul etmediler kuş yemide tedarik etmedim evde olabilecek bir şey söyleyebilirmisiniz açlık çekmelerinden ölmelerinden çok korkuyorum
bizim mahalledekileri görüyorum cips bile yiyorlar

FormicaMan

Süper Majör
13 Eyl 2020
147
44
105
LV
0

bence sakin ol hemencicik açlıktan ölmezler strese sokman bence daha büyük bir sorun herşeyi bir anda deneme eğer çok aç olduklarını düşünüyorsan birazcık şekerli su ve ceviz verebilirsin çok küçük bir parça daha sonra kabul edip etmediklerini 6 saat sonra falan göz ucuyla bak anında yemezler zaten eğer karıncaların gerçekten açsa hemen hemen her şeyi yiyebilir

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Muhtemelen kalabalık olmadıklarından yiyecek stresine girmemişlerdir maydanoz tohumunda sorun olmadığından eminsen birdaha dene bizim bahçedekiler ekili yerlere akınlar düzenleyip talan ederlerdi. Yine olmazsa ceviz yada tuzsuz ayçiçeği çekirdeğide verirsin bayılırlar

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

İşciler çıktıktan sonra 14 gün içinde sıkıntı olmaz et parçacığı verebilirsin

Kr00s

Pupa
4 Şub 2021
33
20
30
LV
0

bence sakin ol hemencicik açlıktan ölmezler strese sokman bence daha büyük bir sorun herşeyi bir anda deneme eğer çok aç olduklarını düşünüyorsan birazcık şekerli su ve ceviz verebilirsin çok küçük bir parça daha sonra kabul edip etmediklerini 6 saat sonra falan göz ucuyla bak anında yemezler zaten eğer karıncaların gerçekten açsa hemen hemen her şeyi yiyebilir
Aldığım yorumlara göre anladım ki aç kalırlarsa herşeyi yiyorlar pek ölme riskleri yok sanırım şekerli su içiyorlar salam yumurta beyazı maydonoz tohumu ve çekirdek içi denedim yemediler içine bırakıcam çekirdek içini acıkırsa yerler

Kr00s

Pupa
4 Şub 2021
33
20
30
LV
0

Muhtemelen kalabalık olmadıklarından yiyecek stresine girmemişlerdir maydanoz tohumunda sorun olmadığından eminsen birdaha dene bizim bahçedekiler ekili yerlere akınlar düzenleyip talan ederlerdi. Yine olmazsa ceviz yada tuzsuz ayçiçeği çekirdeğide verirsin bayılırlar
Olabilir belki kalabalık olmadıklarından kapıya çok yanaşmıyorlar yumurtaların yanında duruyorlar hep

Sefdyb

Pupa
31 Ocak 2021
11
7
30
LV
0

Benzer bir sorunu Componotus kolonimde yaşadım sıcaklıkla alakalı olabilir yemiyor olmaları ısıyı doğru ayarlayıp öyle dene normalde aç olduklarında yemek ayırt etmezler cok fazla

Kr00s

Pupa
4 Şub 2021
33
20
30
LV
0

Benzer bir sorunu Componotus kolonimde yaşadım sıcaklıkla alakalı olabilir yemiyor olmaları ısıyı doğru ayarlayıp öyle dene normalde aç olduklarında yemek ayırt etmezler cok fazla
Strese girmiş olabilirler ama endişelenmene gerek yok birkaç gün sonra yeniden denersin aç kaldıklarında zaten yememe gibi bir ihtimalleri yok
Yorumlarınız için teşekkürler kuş yemi tedarik ettim foruma yazamadım cumartesi edindiğim kuş yemi sayesinde 2 işçi eklendi kolonime larvalar pupalar yumurtalar fazla fazla sanırım ilk deneyimimde iyi bir koloni kuruyorum

• Beğen
Tepkiler: ATL

Users who are viewing this thread

Üst Alt