Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kolonim

• Konbuyu başlatan ????
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:30

????

Majör
21 May 2020
114
35
75
LV
0

2 hafta kadar önce bı karınca kolonisini sadece denemek için kendi yaptığım camdan ince ve içi nemli kum dolu bı alanın içine koydum kazdıkları yeri filan göreyim diye sonra kraliçesiz koloni yaşamaz diye 1 haftaya filan salmayı düşünüyordum bugün incelerken ağzında yumurta olan bı karınca gördüm içinde kraliçe olmadığına emindim bu nasıl olabilir bana açıklayabilir misiniz yumurtalar da galiba döllenmiş çünkü sararmamış be büyümüşler çok belli bu nasıl oluyor açıklarsanız çok sevinirim?

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

2 hafta kadar önce bı karınca kolonisini sadece denemek için kendi yaptığım camdan ince ve içi nemli kum dolu bı alanın içine koydum kazdıkları yeri filan göreyim diye sonra kraliçesiz koloni yaşamaz diye 1 haftaya filan salmayı düşünüyordum bugün incelerken ağzında yumurta olan bı karınca gördüm içinde kraliçe olmadığına emindim bu nasıl olabilir bana açıklayabilir misiniz yumurtalar da galiba döllenmiş çünkü sararmamış be büyümüşler çok belli bu nasıl oluyor açıklarsanız çok sevinirim?

Yumurtanın döllenmesine gerek yok kraliçe döllenmişse yumurtasından işci çıkar. Ama ilginçmiş .

????

Majör
21 May 2020
114
35
75
LV
0

Yumurtanın döllenmesine gerek yok kraliçe döllenmişse yumurtasından işci çıkar. Ama ilginçmiş .
Yarın fotoğraf atmaya çalışırım yakalayabilirsem ama galiba yumurtayı işçiler taşır demi genellikle kraliçe bulabilrsem veya şüphelendiğim varsa fotoğraf atarım yani bende gördüğümde çok şaşırdım zaten direk buraya yazdım

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

Yarın fotoğraf atmaya çalışırım yakalayabilirsem ama galiba yumurtayı işçiler taşır demi genellikle kraliçe bulabilrsem veya şüphelendiğim varsa fotoğraf atarım yani bende gördüğümde çok şaşırdım zaten direk buraya yazdım

Bir uzman olduğumu iddia etmiyorum ama en azından bir karıncanın kraliçe olup olmadığını anlayabileceğimden eminim , yardımcı olurum görürsem .)

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

alırken yumurtada almışsın işçiler yumurtalara bakar beslerler kraliçeyi bulmak zor bulsan bile ortam değişikliğinden ölüyor

Users who are viewing this thread

Üst Alt