Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Koloniyi patlatacağım içindeki kraliçeyi nasıl alacağım?

Adana01Kayseri

Yumurta
20 May 2022
2
0
5
LV
0

IMG20220520180210.jpg
bahçede tohum ve fide ekeceğim yerlere karıncalar koloni yapmış koloniyi bozmam lazım zaten ölecekler su vs. Bozarken içindeki kraliçeyi almak istiyorum nasıl alacağım?

Benzer konular

Achilles

Yumurta
29 Eyl 2021
34
10
15
LV
0

Çocukken bahçemize karıncalar yuva yapmıştı. Bende o zamanki kafamla karıncaları istemedim. Hortumu yuva girişine dayadım. Suyu kökledim. Suyun basıncıyla kraliçe de dahil tüm karıncalar sağlam şekilde dışarı çıkmıştı, son çağre olarak denenebilir

UBart

Yumurta
18 May 2022
23
5
15
LV
0

Çocukken bahçemize karıncalar yuva yapmıştı. Bende o zamanki kafamla karıncaları istemedim. Hortumu yuva girişine dayadım. Suyu kökledim. Suyun basıncıyla kraliçe de dahil tüm karıncalar sağlam şekilde dışarı çıkmıştı, son çağre olarak denenebilir
bu teknik daha öldürücü gibi geldi bana en iyisi limon sıkıp rahatsız etmek kısaca limon sıkın yuvanın içine ve ağız kısmına 2 3 saat sonra rahatsız olup çıkarlar tahminime göre. Ayrıca doğadan alınan koloniler tüpte genel olarak yaşamaz.

cansin

Pupa
24 Mar 2021
23
12
30
LV
0

tavsiyem koloniye mecburiyet dışında zarar vermemen. kraliçeyi falan hiç elleme, bırak onlar doğal hallerinde kalsınlar. ekerken, sularken ölen ölür onlara yapacak bir şey yok ama mutlaka yaşayanlar da olacaktır ve belki farklı bir noktaya göç ederler. koloni doğal şartlarında hayatta kalmaya devam eder.

19 May 2022
49
15
30
LV
0

sana tavsiyem kesinlikle onlara bulaşma kraliçeyi alsan da o yüksek ihtimal ölücektir ama diyorsan gidip başka yere transfer olsunlar ozaman limon nekadar karıncalar için bi hayli zararlı olsada ''limon asittir'' su taktiğinden güvenlidir
KRALİÇEYİ SAKIN ALMA! eğer alırsan hem işçileri hemde o ölcek

captain

Media
5 May 2021
173
43
55
LV
0

sana tavsiyem kesinlikle onlara bulaşma kraliçeyi alsan da o yüksek ihtimal ölücektir ama diyorsan gidip başka yere transfer olsunlar ozaman limon nekadar karıncalar için bi hayli zararlı olsada ''limon asittir'' su taktiğinden güvenlidir
KRALİÇEYİ SAKIN ALMA! eğer alırsan hem işçileri hemde o ölcek
KESİNLİKLE KATILIYORUM KRALİÇEYİ ALMANA GEREK YOK TOHUM EKMEK İÇİN HERHALDE TOPRAĞI ÇAPALIYCAKSIN SONUÇTA YUVALARINA ZARAR GELİCEK ANCAK ONLAR HIZLICA TEKRAR YUVALARINI İNŞA EDERLER BİR ŞEKİLDE .

19 May 2022
49
15
30
LV
0

KESİNLİKLE KATILIYORUM KRALİÇEYİ ALMANA GEREK YOK TOHUM EKMEK İÇİN HERHALDE TOPRAĞI ÇAPALIYCAKSIN SONUÇTA YUVALARINA ZARAR GELİCEK ANCAK ONLAR HIZLICA TEKRAR YUVALARINI İNŞA EDERLER BİR ŞEKİLDE .
abi bence rahatsız edip transfer olsunlar çünkü çapalarken sularken ölücekler
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

abi sen buralardamısın hala ya görünmez olmuştun bisüredir heheheh :D

Son düzenleme:

captain

Media
5 May 2021
173
43
55
LV
0

abi sen buralardamısın hala ya görünmez olmuştun bisüredir heheheh :D
bir süredir takipteydim sessizce bence bazen çok yorum yapmaktansa takipte kalıp daha çok tecrübe kazanmak iyi oluyor :) .
bazı arkadaşlar mesaj sayısı artsın diye hiç bilmediği şeylerde bile insanları yönlendirmeye çalışıyorlar.

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

bir süredir takipteydim sessizce bence bazen çok yorum yapmaktansa takipte kalıp daha çok tecrübe kazanmak iyi oluyor :) .
bazı arkadaşlar mesaj sayısı artsın diye hiç bilmediği şeylerde bile insanları yönlendirmeye çalışıyorlar.
Aşırı doğru tespit +++

19 May 2022
49
15
30
LV
0

aynn abi haklısın ama bilgimizide başkarından esirgememeliyiz hehehehe

Users who are viewing this thread

Üst Alt