Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe alıcam hangi kraliçeyi almalıyım ?

7 Kas 2020
13
3
30
LV
0

Benzer konular

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Messor alman daha iyi olur başlangıç için çok uygundur tecrübe edindikçe diğer cinslerdende alabilirsin iyi hobiler :)

Osmanyigit35

Majör
19 Nis 2020
126
21
75
LV
0

Sitedeki fiyatlar bana göre aşırı pahalı çok kolay bulunan bir tür olan solenopsis fugax yada messor türleri bile 50 tl forumda satan birini bulman daha iyi olabilir ayrıca bunlar daha kraliçe kargo esnasında yumurtlarını yeme ihtimali var

7 Kas 2020
13
3
30
LV
0

Sitedeki fiyatlar bana göre aşırı pahalı çok kolay bulunan bir tür olan solenopsis fugax yada messor türleri bile 50 tl forumda satan birini bulman daha iyi olabilir ayrıca bunlar daha kraliçe kargo esnasında yumurtlarını yeme ihtimali var
Anladım zaten ben de pek emin değildim peki sizce koloni şeklinde satın alsam nasıl olur mesela 10-15 işçili messor vb

Osmanyigit35

Majör
19 Nis 2020
126
21
75
LV
0

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Teşekkür ederim sizce sadece deney tüpü yeterli midir outworld ve sulak a gerek var mıdır?
ya da yem almam gerekir mi yanlış hatırlamıyorsam hasatçı karıncalardı
Outworld suluk falan çok ekstra şeyler bence tüpte uzun süre idare edebilirsin canlı yeme ihtiyaç yok messorlar tohumlardan protein elde edebilir fakat hem canlı yem hem tohum verirsen daha hızlı gelişirler

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Ve bir messor için 50 tl abartılı bir rakam bence başka yerden almanı tavsiye ederim 20 30 TL arası uygundur

7 Kas 2020
13
3
30
LV
0

Outworld suluk falan çok ekstra şeyler bence tüpte uzun süre idare edebilirsin canlı yeme ihtiyaç yok messorlar tohumlardan protein elde edebilir fakat hem canlı yem hem tohum verirsen daha hızlı gelişirler
Teşekkürler messor almayı düşünüyorum uygun fiyata yanında tohum da satın alacağım bakalım nasıl olacak

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
Onaylı Satıcı
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Merhabalar sanırım benim sitem hakkında dedikodu yapılmış :D .(karincam.com) Bu tartışma konusu değil sadece bilgilendirmek amacıyla bu metni yazıyorum. İlk olarak fiyatların bir miktar pahalı olduğunu kabul ediyorum fakat bunun bazı sebepleri var. İlk olarak sizin ucuz bir fiyattan alacağınız bir satıcı çok büyük ihtimalle anlaşmalı kargo ile yollamayacaktır. (Burdan Forumun Sahibi Safa abiye çok teşekkür ediyorum bu konuda) Anlaşmasız kargo daha önce yolladım ortalama 20-25 tl civarı tutuyor. Messoru da 20 TL'den sattığını düşünsek ki 20TL'den satıyorsa ya doğa katliamı yapmıştır(aşırı sayıda kraliçe toplama) ki bunla yakın bir zamanda karşılaştık ya da laf olsun diye koymuştur üzerine fazla düşmeyecektir. Konuya dönelim bulabileceğiniz en ucuz ihtimallerle hesaplıyorum. Toplam 45 TL civarı yapıyor. Ve kargolamasının da fazla üzerine düşmeyecektir bir karton sarıp yollayacaktır. Toplam 45 tlye mal olacak bir messor kraliçesi için, kargolamada sıkıntı yaşanacağından yumurta yemesi veya canlının ölümü şekilde sonuçlanma ihtimali çok yüksek. Fakat karincam.com'dan alırsanız 10 tl fazla verip buna özel satın aldığım karton kutular ve anlaşmalı kargo ile riski minimum'a indiriyorum. Forumda birçok kişiye de gönderdim hiçbir yumurta kaybı bile yaşanmadı kendileri de şahidimdir. Evet konu biraz fazla uzadı kusura bakmayın, sadece bilgilendirme olsun diye yazdım fazla üzerine düşmeyeceğim canlının ölüm riskini göze alıp 10tl'nin tartışmasını yapmak size kalmış :D Herhangi bir tartışma için yazmadım tekrar tekrar söylüyorum sadece bilgilendirme için yazdım. Herkese iyi hobiler.

26 Haz 2020
13
16
30
LV
0

Merhaba ben öncelikle, ben de karincam.com'dan Messor aldım ve gayet güzel paketlenmiş geldi, ayrıca yumurta kaybıda yoktu. Onlorot arkadaşımızın dediği gibi ben gayet iyi ve özenli gönderildiğini söyleyebilirim.
Ayrıca dediği gibi 10 tl için canlının hayatını riske atmaya ve kendi hevesinizi kırmaya gerek yok.

Burhan28

Süper Majör
16 Haz 2020
227
90
140
LV
0

Merhabalar sanırım benim sitem hakkında dedikodu yapılmış :D .(karincam.com) Bu tartışma konusu değil sadece bilgilendirmek amacıyla bu metni yazıyorum. İlk olarak fiyatların bir miktar pahalı olduğunu kabul ediyorum fakat bunun bazı sebepleri var. İlk olarak sizin ucuz bir fiyattan alacağınız bir satıcı çok büyük ihtimalle anlaşmalı kargo ile yollamayacaktır. (Burdan Forumun Sahibi Safa abiye çok teşekkür ediyorum bu konuda) Anlaşmasız kargo daha önce yolladım ortalama 20-25 tl civarı tutuyor. Messoru da 20 TL'den sattığını düşünsek ki 20TL'den satıyorsa ya doğa katliamı yapmıştır(aşırı sayıda kraliçe toplama) ki bunla yakın bir zamanda karşılaştık ya da laf olsun diye koymuştur üzerine fazla düşmeyecektir. Konuya dönelim bulabileceğiniz en ucuz ihtimallerle hesaplıyorum. Toplam 45 TL civarı yapıyor. Ve kargolamasının da fazla üzerine düşmeyecektir bir karton sarıp yollayacaktır. Toplam 45 tlye mal olacak bir messor kraliçesi için, kargolamada sıkıntı yaşanacağından yumurta yemesi veya canlının ölümü şekilde sonuçlanma ihtimali çok yüksek. Fakat karincam.com'dan alırsanız 10 tl fazla verip buna özel satın aldığım karton kutular ve anlaşmalı kargo ile riski minimum'a indiriyorum. Forumda birçok kişiye de gönderdim hiçbir yumurta kaybı bile yaşanmadı kendileri de şahidimdir. Evet konu biraz fazla uzadı kusura bakmayın, sadece bilgilendirme olsun diye yazdım fazla üzerine düşmeyeceğim canlının ölüm riskini göze alıp 10tl'nin tartışmasını yapmak size kalmış :D Herhangi bir tartışma için yazmadım tekrar tekrar söylüyorum sadece bilgilendirme için yazdım. Herkese iyi hobiler.
Bir de güven sıkıntısı var. Onlorot dan alın demiyorum ama tanınmış kişilerden alın mutlaka. Daha önce dolandırıcılık yaşamadım ama duydum.

7 Kas 2020
13
3
30
LV
0

Öncelikle teşekkür ederim dediğiniz gibi bir miktar fazla verip daha güvenilir halde almak daha mantıklı büyük ihtimal sizi tercih edeceğim teşekkürler

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

Site iyiymis yanlız yeni kesfettim.Ayrıca cokta pahalı degil yani tupler 1.5 lira tıpalar outworldler gayet iyi fiyatları canlılarında fiyatları mevsimine gore degisir diye tahmin ediyorum.Ayrıca 3 e 5 e bakmadan bu gibi girisimleri hobinin ilerlemesi acısından desteklenmeli.Bir tıkla wysiwyg kraliceleri alabiliyoruz desteklendikce daha ozel daha guzel daha bol cesit turleride bulabilecegimizden eminim.Ornegin ben ligniperda kralicesi gorseydim drek alacaktım

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
Onaylı Satıcı
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Bir de ayrıca söylemek istiyorum şuanda bulunduğumuz Karınca Dünyası Forumumuzun da Mağazası var çoğu kişi Forumu kullanıyor ama Mağazayı daha görmemiş, bilgilendireyim istedim.

Son düzenleme:
7 Kas 2020
13
3
30
LV
0

Bir de ayrıca söylemek istiyorum şuanda bulunduğumuz Karınca Dünyası Forumumuzun da Mağazası var çoğu kişi Forumu kullanıyor ama Mağazayı daha görmemiş, bilgilendireyim istedim.

Yardımınız için çok teşekkürler çok ilgilisiniz :)

HamitANT

Süper Majör
25 Nis 2020
213
86
140
LV
0

Merhabalar ben bu hobide yeniyim şu zamanlar da son uçuş zamanları artık kraliçe bulmam da zorlaşıyor
Benim düşüncem şu yönde kraliçe satın almak istiyorum eğer fikrimi mantıklı bulmuyorsanız lütfen cevaplayın şimdiden teşekkürler. :)
Bir de aşağıdaki hangi kraliçeyi almalıyım?

Lasius Neglectus

Camponotus Aethiops

Messor Structor

Solenopsis Fugax

Cryptopone Ochracea

Plagiolepis Pygmaea​

bu dedikleriniz arasından messor öneririm. fakat bu aylarda kraliçe almanızı önermem çünkü hiçbiri bu aylarda yumurtlamıyor ve ilkbahar ayını bekliyor. yani ilkbaharı bekleyin, ilkbaharda mart sonu/nisan başı gibi gökten messor yagiyor.

Users who are viewing this thread

Üst Alt