Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe Bulmak

16 Haz 2020
13
5
30
LV
0

Öncelikle selamlar arkadaşlar. Birkaç sene önce karinca ciftligim kanalında karınca bakımı videolarına denk gelmiştim. Yani ilk başta eğlence için izlesem de bu karantina döneminde biraz bunaldığımdan dolayı karinca kolonisi kurma işine başlamaya karar verdim. Birkaç gündür de detaylı bir şekilde araştırıyorum ve yarın kraliçe bulmaya çıkıcam. Daha önce hiç böyle bir deneyimim olmadı. Yaşadığım yer fazlasıyla ormanlık diyebilirim ve hatta dağda yaşıyoruz gibi bir şey :) Nasıl kraliçe bulurum ? Nerde bulurum?Kraliçe olduğunu nerden anlarım? Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.
Not: kraliçeyi bulduktan sonra yapmam gereken şeyleri fazlasıyla biliyorum ama bulma kısmı çok zormuş gibi geliyor

Benzer konular

Burak

Süper Majör
23 May 2020
132
28
105
LV
0

Öncelikle kraliçe bulmak için herhangi bir yer söyleyemem ancak kaldırımların kenarların da toprak alanlarda taşların altında falan bulma şansın var kraliçe olduğunu nasıl anlarım dersen abdomen kısmı yani popo kısmı daha büyük oluyor sırt kısmı kambur oluyor eğer kraliçe olup olmadığından şüphelenirsen buraya fotosunu at diğer Arkadaşlar yardımcı olur

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

Çok bina yoksa hafif ağaçlık yerlerde lasiuslar yaşar genelde. Lasius bulabilirsin. Birde tetramoriumlar var. Onlar için aramaya bile çıkmıyorum ben artık .d her yerden çıkabilir.

Çok güneş alan hafif taşlı kumlu yerlerde formica rufibarbisler olur , öğlen sonrası o kolonilerin etrafında formica bulabilirsin.

Karadeniz ikliminde yaşıyorsan 1-2 aya crematogaster uçuşları başlar

Başka başka şeylerde bulabilirsin tabii. Bide çok çabuk ilk işci bekleme.

16 Haz 2020
13
5
30
LV
0

Öncelikle kraliçe bulmak için herhangi bir yer söyleyemem ancak kaldırımların kenarların da toprak alanlarda taşların altında falan bulma şansın var kraliçe olduğunu nasıl anlarım dersen abdomen kısmı yani popo kısmı daha büyük oluyor sırt kısmı kambur oluyor eğer kraliçe olup olmadığından şüphelenirsen buraya fotosunu at diğer Arkadaşlar yardımcı olur
Peki kraliçeyi bulduktan kaç gün sonra işçi verir acaba ve outworlde geçirmek için kaç işçi olması lazım kaç gün sürer?

16 Haz 2020
13
5
30
LV
0

Çok bina yoksa hafif ağaçlık yerlerde lasiuslar yaşar genelde. Lasius bulabilirsin. Birde tetramoriumlar var. Onlar için aramaya bile çıkmıyorum ben artık .d her yerden çıkabilir.

Çok güneş alan hafif taşlı kumlu yerlerde formica rufibarbisler olur , öğlen sonrası o kolonilerin etrafında formica bulabilirsin.

Karadeniz ikliminde yaşıyorsan 1-2 aya crematogaster uçuşları başlar

Başka başka şeylerde bulabilirsin tabii. Bide çok çabuk ilk işci bekleme.
Samsunda yaşıyorum crematogaster türü hakkinda hicbir bilgim yok. İlk işçiyi ne zaman verir ve saylarının yükselmesi kaç günü bulur? Crematogaster türünün bakımı diğerlerinden farklı mı acaba? Şimdiden tesekkurler

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

Samsunda yaşıyorum crematogaster türü hakkinda hicbir bilgim yok. İlk işçiyi ne zaman verir ve saylarının yükselmesi kaç günü bulur? Crematogaster türünün bakımı diğerlerinden farklı mı acaba? Şimdiden tesekkurler
Bakmadığım için bilemeyeceğim ?

Ama sıcaklık nem ayarlandıktan sonra diğer türlerle aynı olur büyük ihtimal.

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

Bilgin olmamasınında imkanı olmadığını düşünüyorum dostum . Ülkemizde tüm karadeniz crema dolu , bir kolonisini bulup gözlemlersen huyunu suyunu ne yediğini anlarsın .

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

ilk işçi 50. günde çıkar o çıkana kadar kış gelir uykuya yatarlar seneye 100 e yakın işçin olur tahmini lasius bulabilirsin her yerdeler birde tetramorium 3 5 lasius tetramorium başlangıç için iyi ne versen yerler ilk işçi çıkınca küçük bir pamukla şekerli su ver birde sivri sinek en iyi besin kolonin ilk zamanları. sabah öğle akşam gece bile bulabilirisn ben bu aralr gece bakıyorum sokak lambalarının altında çeşit çeşit kraliçeler var zamanla yürüyüşünden bile tanırsın sağ sola belli belirsiz haraket ederler

Users who are viewing this thread

Üst Alt