Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe Karınca Sahiplenmek/Almak İstiyorum

paragomi

Yumurta
2 Ara 2021
39
20
15
LV
0

Bakımı kolay türlerden, küçük karınca kolonisi aramaktayım(max 10-15 işçi civarı). Henüz bu hobide yeniyim ilk kez besleyeceğim.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,985
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Bakımı kolay türlerden, küçük karınca kolonisi aramaktayım(max 10-15 işçi civarı). Henüz bu hobide yeniyim ilk kez besleyeceğim.
Malum kış ayındayız ve havalar soğuk şu an koloni sahiplenseniz bile normal sıcak mevsimlerdeki gibi aktiviteleri çok haraketli olmayacaktır.. mesala çok sık beslenmezler çok sık aktif olmazlar yumurtlamazlar vs vs.. o yüzden kışı bekleyerek geçirmek ve Mart Nisan gibi koloniler kış uykusundan uyandığında uçuşlar olacaktır kendi kraliçeni arayıp bulmak daha heyecan verici.. yinede tercih senin tabi :)

paragomi

Yumurta
2 Ara 2021
39
20
15
LV
0

Malum kış ayındayız ve havalar soğuk şu an koloni sahiplenseniz bile normal sıcak mevsimlerdeki gibi aktiviteleri çok haraketli olmayacaktır.. mesala çok sık beslenmezler çok sık aktif olmazlar yumurtlamazlar vs vs.. o yüzden kışı bekleyerek geçirmek ve Mart Nisan gibi koloniler kış uykusundan uyandığında uçuşlar olacaktır kendi kraliçeni arayıp bulmak daha heyecan verici.. yinede tercih senin tabi :)
Bende uzun bir süre düşündükten sonra sizinle aynı düşünceye geldim aslında o yüzden gelen teklifleri geri çevirdim. Özellikle bu havalarda kargo ile gelirken oldukça büyük sorun yaşayacaktır karıncalar bir sıcak bir soğuk + titreşim gibi. Bir kaç ay daha internette başkalarının karınca videolarını izlemekle yetineceğim :)

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,985
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Çok doğru bir karar olmuş hani hevesini kırmamak için demiştim yukarıda bahsettiğim gibi şu an koloni sahibi olsan bile yaşam döngüleri bu aylarda yavaşladığı için sanada pek zevk vermeyecektir.. zaten çoğu hobicide şu an kolonilerini kış uykusuna yatırmıştır benimde 4 kolonim vardı 1 ay önce kış uykusuna yatırdım :)

31 Eki 2020
60
11
50
LV
0

ben de açıkçası kargo için endişelenmiştim en iyisi olmuş . elden almadığınız sürece kış aylarında kargo yaptırmamaya çalışın.

Users who are viewing this thread

Üst Alt