Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe karınca transferi güvenli midir?

Boralp00

Pupa
4 Tem 2021
55
3
30
LV
0

Arkadaşlar 4 temmuz’da lasius cinsi bir kraliçe karınca bulmuştum. 7 temmuz’da ise yumurtladı. Şu an onu koyduğum tüp çok küçük. Öyle ki 10 işçiden sonra transfer gerekecek. Sizce 10 işçiyi beklemeli miyim yoksa hemen geçirebilir miyim? Bu arada şimdiki tüpte besleme yapmak zor. İşçi çıkmadan besine ihtiyacı olmadığını biliyorum ama sanırım besleyince daha hızlı çıkıyormuş. Ben de daha hızlı çıkmasını istiyorum. Daha hızlı çıkma bilgisi doğru mudur? Ve ne zaman transfer etmeliyim?

Yiğit Efe

Pupa
5 Haz 2021
76
15
30
LV
0

Arkadaşlar 4 temmuz’da lasius cinsi bir kraliçe karınca bulmuştum. 7 temmuz’da ise yumurtladı. Şu an onu koyduğum tüp çok küçük. Öyle ki 10 işçiden sonra transfer gerekecek. Sizce 10 işçiyi beklemeli miyim yoksa hemen geçirebilir miyim? Bu arada şimdiki tüpte besleme yapmak zor. İşçi çıkmadan besine ihtiyacı olmadığını biliyorum ama sanırım besleyince daha hızlı çıkıyormuş. Ben de daha hızlı çıkmasını istiyorum. Daha hızlı çıkma bilgisi doğru mudur? Ve ne zaman transfer etmeliyim?
Kendi deneyimlerimle konuşacağım. Öncelikle tüp dolana kadar beklemen tavsiyemdir, ikinci olarak daha hızlı çıkması için bende beslemeyi denedim yine cinsi lasius idi ve yüzüne bile bakmadı tam tersi stres yapıp kaçmaya başladı.

kokunc99

Majör
16 Nis 2021
83
92
80
LV
0

Kraliçe beslenince işçi daha erken çıkıyor diye bir kaide yok. Çoğu kraliçe koyduğunu yemez bile, yese de hızını etkileyeceğini düşünmüyorum. Kraliçe durduk yere strese girmiş olur. Beslemeyi ancak çok uzun süre yumurtlamadığında veya yumuraların gerekli gelişimi gösteremediğinde yaparım ben. İlk sorun ise işçiler çıkmadan transfer yapmaman daha iyi olur, kraliçeyi strese sokma tüp koloniye dar gelmeye başladığında transfer edersin. İşcili transfer daha sağlıklı olur

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Koloni hızlı büyüsün istiyorsan 10 - 15 işçi olduktan sonra bir outworld e bağlayıp test tüpünü uzun süre rahatsız etmeden düzenli olarak mesela iki günde bir hiç aksatmadan besin vermek (boostlamak) yapabilirsin.

Yiğit Efe

Pupa
5 Haz 2021
76
15
30
LV
0

Koloni hızlı büyüsün istiyorsan 10 - 15 işçi olduktan sonra bir outworld e bağlayıp test tüpünü uzun süre rahatsız etmeden düzenli olarak mesela iki günde bir hiç aksatmadan besin vermek (boostlamak) yapabilirsin.
Ama bunu sürekli yapmalı değil mi? Eğer aniden vermeyi azaltirsa ölebilir mi?

Users who are viewing this thread

Üst Alt