Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe Karınca Yumurtladıktan Sonra Tekrar yumurtlarmı?

karincahobimm

Yumurta
10 Eki 2021
17
3
15
LV
0

Başlıkta anlamamış olabilirsiniz.Kusura bakmayın bu kıonularda yeniyim şimdi bir kraliçe karınca prens ile çiftleşdikten sonra test tüpünde yumurtladı.Kraliçe karıncalar sadece bir kereye mahsusmu yumurtlar? Eğer cevap hayır ise ne ile çiftleşir ? Neden koloniye ilerleyen süreçlerde bir kraliçe karınca ekliyorlar? Dediğim gibi kusura bakamyın cahil cahil sorular soruyorum.

fantastikbizenci

Süper Majör
6 Kas 2020
142
62
105
LV
0

Bir defa çiftleşip ömür boyunca yumurta verebilen canlılar bunlar yani uygun koşullarda sürekli olarak yumurta üretimi olup işçi döngüsü sağlanır.

Dragan

Süper Majör
Emektar
11 Haz 2020
277
112
140
Ödüller
4
LV
2

Başlıkta anlamamış olabilirsiniz.Kusura bakmayın bu kıonularda yeniyim şimdi bir kraliçe karınca prens ile çiftleşdikten sonra test tüpünde yumurtladı.Kraliçe karıncalar sadece bir kereye mahsusmu yumurtlar? Eğer cevap hayır ise ne ile çiftleşir ? Neden koloniye ilerleyen süreçlerde bir kraliçe karınca ekliyorlar? Dediğim gibi kusura bakamyın cahil cahil sorular soruyorum.
Hahaha kanka herkes ilk başladığında soruyor böyle sorular. Merak etmen normal. Aklındaki soruları cevapliyim.
1.Kraliçe uçuş yapar ve çifleşir.
2. Yere iner kanat döker yuva aramaya başlar.
3. Yuva ararken yakalarsın
(kanatsız olması daha iyi)
4. Test tüpünün etrafını kırmızı bi kağıtla yada herangi bi kağıtla kapatırsın(kırmızı rengi siyah olarak görüyorlar.(Ama ilk tüp hazırlama videosu izle.)
5.1 Ay kadar dokunmassın bi yerde kalır ara ara bakarsın yumurtlamışmı diye.
6. İlk işçi çıkınca besleme yaparsın
( Un kurdu, salam, sosis, yumurta, kıyma.)(Ve şekerli su)
7.Hafta iki kere sürekli beslersin.
8. Koloni büyüdükten sonra formikaryuma geçirirsin şahsen ben formikaryumda bakmayı daha çok seviyorum çünkü tüp hoşuma gitmiyor.

Bu kadardı yardımcı olduysam mutlu olurum.

karincahobimm

Yumurta
10 Eki 2021
17
3
15
LV
0

Hahaha kanka herkes ilk başladığında soruyor böyle sorular. Merak etmen normal. Aklındaki soruları cevapliyim.
1.Kraliçe uçuş yapar ve çifleşir.
2. Yere iner kanat döker yuva aramaya başlar.
3. Yuva ararken yakalarsın
(kanatsız olması daha iyi)
4. Test tüpünün etrafını kırmızı bi kağıtla yada herangi bi kağıtla kapatırsın(kırmızı rengi siyah olarak görüyorlar.(Ama ilk tüp hazırlama videosu izle.)
5.1 Ay kadar dokunmassın bi yerde kalır ara ara bakarsın yumurtlamışmı diye.
6. İlk işçi çıkınca besleme yaparsın
( Un kurdu, salam, sosis, yumurta, kıyma.)(Ve şekerli su)
7.Hafta iki kere sürekli beslersin.
8. Koloni büyüdükten sonra formikaryuma geçirirsin şahsen ben formikaryumda bakmayı daha çok seviyorum çünkü tüp hoşuma gitmiyor.

Bu kadardı yardımcı olduysam mutlu olurum.
Teşekkürler...

Users who are viewing this thread

Üst Alt