Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe karinca yuvası hakkinda yardim !

• Konbuyu başlatan Emin
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:20

Emin

Yumurta
9 Nis 2022
17
2
15
LV
0

Elimde 2 tane mescor ve 1 tane prenolepis kraliçesi bulunmakta. Her birini deney tüplerine koydum ve bir çekmeceye heryerini kumaşla kaplayip içine yerleştirdim. Ayni zamanda tüplerin de etrafı kumaşla kapli . bu onlar için bir sıcaklık oluştururmu ev ortamim şuan 20 derecede . Elimde ısıtıcı bulunmamakta kışın ev ortami 21 22 derece oluyor bu onlar için bi zarar oluştururmu.

Kdrckl

Media
9 Nis 2022
110
25
55
LV
0

Elimde 2 tane mescor ve 1 tane prenolepis kraliçesi bulunmakta. Her birini deney tüplerine koydum ve bir çekmeceye heryerini kumaşla kaplayip içine yerleştirdim. Ayni zamanda tüplerin de etrafı kumaşla kapli . bu onlar için bir sıcaklık oluştururmu ev ortamim şuan 20 derecede . Elimde ısıtıcı bulunmamakta kışın ev ortami 21 22 derece oluyor bu onlar için bi zarar oluştururmu.
Kumaşlar yalıtım sağlar ama ısı üretmez. Kışın karıncaları kış uykusuna yatırmak için yağmur kar başlamadan hava 15 derecelerdeyken 1 ay balkonda tutabilirsin

Emin

Yumurta
9 Nis 2022
17
2
15
LV
0

Kumaşlar yalıtım sağlar ama ısı üretmez. Kışın karıncaları kış uykusuna yatırmak için yağmur kar başlamadan hava 15 derecelerdeyken 1 ay balkonda tutabilirsin
Bunu yaparsam yaklaşık ne kadar süre uykuda kalırlar. Ev ortamina aldığım zaman yine ısınmış olurlar çünkü.

Kdrckl

Media
9 Nis 2022
110
25
55
LV
0

Bunu yaparsam yaklaşık ne kadar süre uykuda kalırlar. Ev ortamina aldığım zaman yine ısınmış olurlar çünkü.
Kanka genelde çoğu tür 15 derecenin altında kış uykusuna yatar genelde 1 ay falan yeter o civar tutar sonra eve alırsın ısınınca kış uykuları biter zaten ama ince detaylar var uzun muhabbet youtube de falan araştır sen yine

Users who are viewing this thread

Üst Alt