Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe mi karar veremedim.Hobiye yeni başlayanlardanım.

dextar06

Yumurta
11 Eki 2021
6
0
5
LV
0

1. olan etrafta birkaç kere bu şekilde kanatlı karınca mı bilmediğim şeylerden gördüm muhtemelen kraliçe değil ama diğer karıncanın prensi mi acaba diye attım bunu
2. olan başta kanatları vardı kutuya alınca ayaklarıyla kendi kanatlarını söktü.Kafası biraz küçük tereddütte kaldım bilen abilerim ablalarım cevap verirlerse seviniririm.Şimdiden teşekkürler

photo_2021-10-11_18-20-10.jpg

Bu inanılmaz küçük bir şey tırnağın ucu kadar 1. olan bu.Prens mi acaba çok küçük ama nokta gibi karınca bile olmayabilir.

photo_2021-10-11_18-20-16.jpg

Bu da ayaklarıyla kanatlarını kendisi kopardı kutuya aldıktan sonra gövdesi çok ince gibi geldi kraliçe mi acaba Solenopsis kraliçesi olabilir mi?

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Fotoğraflara göre 1.Prens, 2.Crematogaster cf. lorteti.

dextar06

Yumurta
11 Eki 2021
6
0
5
LV
0

Birinci doğru ama ikinci lorteti veya yakın bir tür değil. Cins crematogaster evet.
Hocam 4-5 gündür karanlıkta hiç çıkarmadım bugün bakayım dedim 2 tane vardı 2si de yumurtlamamış.Birisi çıkmaya çalışıyordu ağzını kapattığım pamuktan.Salayım mı kraliçe değil sanırım.Kafaları çok ince görsellerden bakıyorum kafaları çok büyük bendekilerin küçük kafaları.Kanatlarını bıraktı 2si de ama bilemedim.Daha bekletmeli miyim salayım mı hayvanları.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Hocam 4-5 gündür karanlıkta hiç çıkarmadım bugün bakayım dedim 2 tane vardı 2si de yumurtlamamış.Birisi çıkmaya çalışıyordu ağzını kapattığım pamuktan.Salayım mı kraliçe değil sanırım.Kafaları çok ince görsellerden bakıyorum kafaları çok büyük bendekilerin küçük kafaları.Kanatlarını bıraktı 2si de ama bilemedim.Daha bekletmeli miyim salayım mı hayvanları.
İlk resimdekinden bahsediyorsan prens olduklarını söylemişler zaten ve eğer 5 gündür yaşıyorsa çiftleşme uçuşu başarılı geçmemiş demekki çünkü prensler çiftleştikten bir süre sonra ölürler.. eğer 2. Resimden bahsediyorsan evet o kraliçe ama çiftleşip çiftleşmediğini bilmek için 4-5 gün çok erken bir süre ortam sıcaklığını biraz yüksek tutup fazla stresse sokmadan 10-15 gün daha bekle..

dextar06

Yumurta
11 Eki 2021
6
0
5
LV
0

İlk resimdekinden bahsediyorsan prens olduklarını söylemişler zaten ve eğer 5 gündür yaşıyorsa çiftleşme uçuşu başarılı geçmemiş demekki çünkü prensler çiftleştikten bir süre sonra ölürler.. eğer 2. Resimden bahsediyorsan evet o kraliçe ama çiftleşip çiftleşmediğini bilmek için 4-5 gün çok erken bir süre ortam sıcaklığını biraz yüksek tutup fazla stresse sokmadan 10-15 gün daha bekle..
Evet prens olanı kutuda 5 10 dk sonra ölü bulmuştum.Muhtemelen başarılı geçmiş.2. olandan 2 tane var şuan elimde ikisi de karanlıkta bakalım 1 hafta olacak 2 gündür bakmadım hiç.

dextar06

Yumurta
11 Eki 2021
6
0
5
LV
0

Az önce baktım birisi tüpten çıkmaya çalışıyor sulu pamukta değil de ağızını kapattığım pamukta sürekli.Çıkmaya çalışıyor gibi.Diğeri sulu pamukta duruyordu.yumurtlama yok henüz.Yerlerini değiştirdim.Dolabın içine koydum karanlık olacak şekilde.

Users who are viewing this thread

Üst Alt