Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe mi

20 Kas 2020
13
3
30
LV
0

Bu kraliçe karınca mı , eğer öyleyse hangi tür

Ekli dosyalar

• 2F83CC0C-FBA5-4F31-AFCA-B781DF5EC1F5.jpeg
    2F83CC0C-FBA5-4F31-AFCA-B781DF5EC1F5.jpeg
    602.9 KB · Görüntüleme: 165
  • 9EC7C863-D883-417A-8DAD-6C9CB727878F.jpeg
    9EC7C863-D883-417A-8DAD-6C9CB727878F.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 155

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
Onaylı Satıcı
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

evet kraliçe karınca. Cinsi messor türünü bilemeyiz.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
989
497
325
Ödüller
13
LV
4

Messor cinsi kraliçe uzun süre yumurtlamayabilir

20 Kas 2020
13
3
30
LV
0

Messor cinsi kraliçe uzun süre yumurtlamayabilir
Formikaryum alana kadar küçük bi pet şişeyi hazırladım ona etrafını kararttım oda sıcaklığında karanlık bi yerde tutuyorum rahat etmesi için bi saat öncesine kadar çıldırmış gibi taklalar atıyodu ölüyor gibi içine çekiliyordu şimdi baktığımda gayet sakin bi şekilde duruyor anormal bi durum var mı bunda

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
989
497
325
Ödüller
13
LV
4

Formikaryum alana kadar küçük bi pet şişeyi hazırladım ona etrafını kararttım oda sıcaklığında karanlık bi yerde tutuyorum rahat etmesi için bi saat öncesine kadar çıldırmış gibi taklalar atıyodu ölüyor gibi içine çekiliyordu şimdi baktığımda gayet sakin bi şekilde duruyor anormal bi durum var mı bunda
Hayır ama şişede tem ve su sağlayacak (ıslak pamuk gibi) bir şey var mı ve formicarium şart değil test tüpü, şırınga vs kullanabilirsiniz

20 Kas 2020
13
3
30
LV
0

Hayır ama şişede tem ve su sağlayacak (ıslak pamuk gibi) bir şey var mı ve formicarium şart değil test tüpü, şırınga vs kullanabilirsiniz
Evet ıslak pamuk var şişe test tüpüne kıyasla geniş olduğu için huzursuz olduğundan mı böyle yapıyor diye düşündüm , çünkü hareketleri normal gelmedi ölüyor sandım şimdi gayet sakin olduğu yerde duruyor bazen şişenin içinde üste tırmanıp düşüyordu sabah durumuna bakıp yine buraya yazarım ve küçük bi alana hemen transfer edeyim mi yoksa bu şişede rahat edermi

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
Onaylı Satıcı
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Evet ıslak pamuk var şişe test tüpüne kıyasla geniş olduğu için huzursuz olduğundan mı böyle yapıyor diye düşündüm , çünkü hareketleri normal gelmedi ölüyor sandım şimdi gayet sakin olduğu yerde duruyor bazen şişenin içinde üste tırmanıp düşüyordu sabah durumuna bakıp yine buraya yazarım ve küçük bi alana hemen transfer edeyim mi yoksa bu şişede rahat edermi
Şişede bakamazsınız her türlü sorun çıkar, şırınga ya da test tüpü gibi bir şeye alıp uygun kurulumu yapıp öyle bakmanız lazım.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
989
497
325
Ödüller
13
LV
4

Evet büyük bir alanda olunca daha streste hissederler zira messor kraliçeleri de işçiler çıkana kadar nazlıdırlar biraz küçük bir alana almanız daha iyi olacaktır

Users who are viewing this thread

Üst Alt