Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe Salmak

• Konbuyu başlatan Acemi
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:07

Acemi

Media
4 Nis 2021
34
6
50
LV
0

Arkadaslar ilk basladigim zmn bilmedigim icin 8 tanemessor toplamistim ne yazikki simdi ise ekosisteme zarari olmasin diye salmak istiyorum ama hepsi yumurtal nasil salarim ?
Aldigim yere salacagim

Benzer konular

alperen1602

Media
2 Kas 2020
36
13
50
LV
0

Yani bence işçiler çıkarsa daha iyi olur önce toprağa tüp eninde bir delik aç(yatay konumda) sonra tüpü içine ittir ağız kısmını hafiften kapat ki işçiler ağızını halleder zaten.

Antlantis

Media
2 May 2021
59
36
50
Ödüller
1
LV
1

Arkadaslar ilk basladigim zmn bilmedigim icin 8 tanemessor toplamistim ne yazikki simdi ise ekosisteme zarari olmasin diye salmak istiyorum ama hepsi yumurtal nasil salarim ?
Aldigim yere salacagim
kraliçeyi salarsan yumurtalarını yer eğer yumurtalar larva evresine geçmişse işçisini bekle işçi çıktıktan sonra yeme durumu olmaz strese sokmadıkça gömersin tüpü işçiler yeni yuva kazmaya başlar bi müddet sonra zaten gömmeden de bi beslersin onlar halleder

Acemi

Media
4 Nis 2021
34
6
50
LV
0

kraliçeyi salarsan yumurtalarını yer eğer yumurtalar larva evresine geçmişse işçisini bekle işçi çıktıktan sonra yeme durumu olmaz strese sokmadıkça gömersin tüpü işçiler yeni yuva kazmaya başlar bi müddet sonra zaten gömmeden de bi beslersin onlar halleder
yumurtalar daha ama işçilerin çıkmasını bekliyeyim ben sonra tür ayırt edimi yapabilirim belki osayede aynı türleri salarım

Antlantis

Media
2 May 2021
59
36
50
Ödüller
1
LV
1

yumurtalar daha ama işçilerin çıkmasını bekliyeyim ben sonra tür ayırt edimi yapabilirim belki osayede aynı türleri salarım
en mantıklısı işçisini beklemek benim elimde 150 işçili bi messor var ben salmaya korkuyorum koloni kendini savunamaz diye ama hem stresten koloniye zarar gelebilir sürekli böceklerle savaştırdığımdan çok sıkıntı olmaz tehtitlere alıştılar ama benden tavsiye ilk işçi çııksada 15 işçiye kadar bekle öyle sal koloni daha hızlı toparlanır

Acemi

Media
4 Nis 2021
34
6
50
LV
0

en mantıklısı işçisini beklemek benim elimde 150 işçili bi messor var ben salmaya korkuyorum koloni kendini savunamaz diye ama hem stresten koloniye zarar gelebilir sürekli böceklerle savaştırdığımdan çok sıkıntı olmaz tehtitlere alıştılar ama benden tavsiye ilk işçi çııksada 15 işçiye kadar bekle öyle sal koloni daha hızlı toparlanır
Tm bekleri 15 işçiyi

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Aldigim yere salacagim
8 messor almak doğaya zarar vermez. Uçuşta büyük kolonilerden onlarca (1 koloniden) prenses uçuyor. Bu doğa açısından hiçbir şey. Örneğin 8 kraliçeyi araba ezseydi tür zarar görür müydü?

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Bakarım dersen dursun sende. Bakamayacaksan isteyenlere ver. Doğaya salmanın bir faydası ; salmamanın bir zararı olmaz.

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Kaldı ki messor çokça bulunan bir cins. Nadir bir cins-tür olsa dediğin doğru olabilirdi.

Users who are viewing this thread

Üst Alt