Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe uçuşları yardım.

Sharps52

Pupa
23 Kas 2020
5
3
30
LV
0

Yaklaşık 4 5 ay önce karınca hobisine merak sardım ve buraya üye olmuştum ancak sonbahardan dolayı uçuşların bittiğini öğrenmiştim. İlkbahar gelmeye başladı denebilir ve forumda da bazı konular görüyorum. Sizce uçuşlar başlamış mıdır? Yollarda karınca görüyorum ama özel olarak aramaya pek vaktim olmuyor. Bu konuya gelecek cevaplara göre aramaya başlayacağım. Tekirdağda oturuyorum. Yardım edenlere teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: ATL

Benzer konular

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

Yaklaşık 4 5 ay önce karınca hobisine merak sardım ve buraya üye olmuştum ancak sonbahardan dolayı uçuşların bittiğini öğrenmiştim. İlkbahar gelmeye başladı denebilir ve forumda da bazı konular görüyorum. Sizce uçuşlar başlamış mıdır? Yollarda karınca görüyorum ama özel olarak aramaya pek vaktim olmuyor. Bu konuya gelecek cevaplara göre aramaya başlayacağım. Tekirdağda oturuyorum. Yardım edenlere teşekkür ederim.
şehirden şehire değişir ama daha başlamadı martın ortalarında başlar

• Beğen

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
Onaylı Satıcı
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Yağmurdan sonra fazla serin olmayan ılıman ve rüzgarsız günlerde ararsanız messor bulma ihtimaliniz önümüzdeki 1-2 ay yüksek.

Genckeke

Majör
12 Şub 2021
62
28
80
LV
0

yağmurdan sonraki güneşli günlerde uçuş ihtimali yüksek, yuva ağzından almamaya çalışın. Uçuşunu gerçekleştirmiş yuva arayan kraliçeleri alabilirsiniz.

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
912
555
375
Ödüller
12
LV
4

Mart 10 - Mart 25 bu tarihler arası messor uçuşu olur diye tahmin ediyorum Tekirdağ'da. Yağmur burda büyük bir etken saat 10-13 gibi kaldırımlara vs. bakabilirsiniz.
Ben ilk kraliçemi 2019 Mart 20 gibi çok güneşli bir günün saat 11-13 suları arasında bulduydum. Kaldırımdaki yeni kanat dökmeye çalışan messorlar hemen gözüme çarpmıştı. Bu ilk buluş taa 2mm boyutunda strumigenys kraliçesi bulma serüvenimin ilk basamağıydı.

26 Şub 2021
20
11
30
LV
0

Tavsiyem herkesin dediği gibi yağmurlu havadan sonra yada sabah çiğ düştükten sonra daha ormanlık bölgelerde net bulursun genelde öğlene kalmadan yada öğleni geçtikten sonra bulabilirsin bu sıralar hava soğuksa hiç uğraşma zor

ATL

Yumurta
16 Nis 2020
153
28
15
Ödüller
14
34
LV
4

Marmara için zor gibi hafta sonu bölgede yağış gösteriyor ama hava hala soğuk yine de haftaya pazartesi bakınabilirsiniz hava soğuk olduğu için sıcaklığın yükseldiği saatlerde bakınmanızı tavsiye ediyorum

Sharps52

Pupa
23 Kas 2020
5
3
30
LV
0

Öğlenleri sıcak oluyor. Bundan 12 13 civarı bir arayışa başlayacağım. Umarım bulabilirim.

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Cuma günü Bartın 17-18 derece olucak. Şansım var mıdır?

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Cuma günü Bartın 17-18 derece olucak. Şansım var mıdır?
Aramaktan zarar gelmez ama düşük ihtimaller daha bahara girmedik havalara soğuk ve bazen aniden ısınıyor ama yine de bakınabilirsiniz bulursanız haber verirseniz iyi olur
Tamam, arayacağım. Bulursam burdan haber veririm.

• Beğen

Users who are viewing this thread

Üst Alt