Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe yumurtlamiyor

Dantel

Media
15 Tem 2021
102
13
55
LV
0

1.5 ay oldu neredeyse hiç yumurtlamadi. balı su ile beslemeye başladım. türü componotus. umudumu kesmek üzereyim artık. neden boyle oluyor çözümü nedir

Benzer konular

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

1.5 ay yumurtlamaması imkansız ( istisnalar hariç) büyük ihtimal döllenmemiştir

captain

Media
5 May 2021
173
43
55
LV
0

yada rahatsız ediyorsundur 3-4 hafta karanlık bir yerde hiç bakmadan bırak yinede yumurtlamasdıysa sal gitsin. nadirde olsa bazı kraliçelere haftada bir de olsa bakmak rahatsız edebiliyor.

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

1.5 ay oldu neredeyse hiç yumurtlamadi. balı su ile beslemeye başladım. türü componotus. umudumu kesmek üzereyim artık. neden boyle oluyor çözümü nedir
ilk kraliçemi satın almıştım yumurtasız messor ve tam 5 ay hiç yumurtlamadı sonra yumurtlamaya başladı bence umudu kesme istisnalar olabiliyor

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

ilk kraliçemi satın almıştım yumurtasız messor ve tam 5 ay hiç yumurtlamadı sonra yumurtlamaya başladı bence umudu kesme istisnalar olabiliyor
Messorlarda durum öyle, Kasım uçuşunda bulunan kraliçeler yaz gelene kadar yumurtlamiyorlar

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

Messorlarda durum öyle, Kasım uçuşunda bulunan kraliçeler yaz gelene kadar yumurtlamiyorlar
evet ısıtıcı ped haftada 1 bakmak ve karanlık ortam olduğu halde yumurtlayamayabiliyorlar bide en şaşırdığım şeyde 5 tane kraliçenin 5 ide ilk 2 3 ay yumurtlamaması

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

evet ısıtıcı ped haftada 1 bakmak ve karanlık ortam olduğu halde yumurtlayamayabiliyorlar bide en şaşırdığım şeyde 5 tane kraliçenin 5 ide ilk 2 3 ay yumurtlamaması
Bazıları kış uykusu görmeden yumurtlamaz filan diyor ama ne kadar doğru bilmiyorum

Dantel

Media
15 Tem 2021
102
13
55
LV
0

hep tüpten kaçmaya çalışıyor ne zaman kontrol etsem. bi türlü sevdiremedim yerini. kesinlikle olduğu yeri güvenli bulmadiği için yumurtlamiyor. elemiyorum koydum rafa 1 aydir ama nedense sevmiyo napcam
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

ÖNEMLİ GELİŞME : Başından beri tüpü sevmediğini biliyordum . Zaten 3 kere tüpü değiştim ama gene sevmedi . Türünden emin değildim oyüzden araştırdın ve türünün Camponotus novaeboracensis olduğu anladım . bikaç siteye baktım ve evet bunlar ağaç kütüklerinde yaşıyormuş . tamamen benim hatam . en yakın zamanda eskiden colobopsis truncata ya yaptiğim mantar tipalı test tüpü düzeneğini yapıcam bu kraliçe için .

Ekli dosyalar

• 20220630_145540.jpg
    20220630_145540.jpg
    92.9 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleme:

Users who are viewing this thread

Üst Alt