Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe?

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Tüpe almak için şırıngadan çıkardım çekebildiğim en neti bu ve sırtının ortasında turuncu bi desen var ayrıca turuncu desenin dış kenarlarıda siyah ve abdomeni ilk başladığı yerde turuncu gerisi siyah
Tamamdır, bu yeterli. Rufibarbis evet, beslemende hiçbir sakınca yok. Hayırlı olsun, keyifli hobiler.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,856
475
Ödüller
20
LV
5

Herkese cevapları ve bilgileri için teşekkürler açıkcası renginden, desenlerinden ve hızlı oluşlarından dolayı beslemek istediğim bir türdü aylardır koloni yuvalarının keşfini yaptım hatta 2 3 günde bir yanıma un kurdu alıp yuvalara bıraktım bugün tesadüfen sigara almaya çıktım bakkala dur dedim yuvaların etrafından dolaşayım bi baktım yuvaların 10 metre yakınlarında kaldırımın kenarında iri bi karınca kaçışıyor zor yakaladım çok hızlı plastik tüpe alıncaya kadar kraliçe olduğunu bile anlayamadım :) az önce hazırladığım sulu cam test tüpüne aldım ve kırmızı poşet ile sarıp kaldıdırdım kenara :)

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Herkese cevapları ve bilgileri için teşekkürler açıkcası renginden, desenlerinden ve hızlı oluşlarından dolayı beslemek istediğim bir türdü aylardır koloni yuvalarının keşfini yaptım hatta 2 3 günde bir yanıma un kurdu alıp yuvalara bıraktım bugün tesadüfen sigara almaya çıktım bakkala dur dedim yuvaların etrafından dolaşayım bi baktım yuvaların 10 metre yakınlarında kaldırımın kenarında iri bi karınca kaçışıyor zor yakaladım çok hızlı plastik tüpe alıncaya kadar kraliçe olduğunu bile anlayamadım :) az önce hazırladığım sulu cam test tüpüne aldım ve kırmızı poşet ile sarıp kaldıdırdım kenara :)
Bende 30-40 işçili ya da daha fazla uzun bir süredir saymadım iki koloni var yem yemeleri çok güzel oldukça iştahlılar fakat aşırı pis bir tür tüplerini değiştirdikten sadece 1 hafta sonra tekrar sarı renk oldu suları

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,856
475
Ödüller
20
LV
5

Bende 30-40 işçili ya da daha fazla uzun bir süredir saymadım iki koloni var yem yemeleri çok güzel oldukça iştahlılar fakat aşırı pis bir tür tüplerini değiştirdikten sadece 1 hafta sonra tekrar sarı renk oldu suları
Bakalım yaşayıp görüp tecrübe etmeye çalışacağız teşekkürler bu ufak bilgiler için :)

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Uzun zamandır pes etmeden arayışın sonucu bu olsa gerek :) Görüyorum bayadır formica arayışındaydınız ve bulmuşsunuz çok sevindirici. Bulduğunuzda ortam nasıldı hatırlıyor musunuz? Güneşli, saat vb.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,856
475
Ödüller
20
LV
5

Uzun zamandır pes etmeden arayışın sonucu bu olsa gerek :) Görüyorum bayadır formica arayışındaydınız ve bulmuşsunuz çok sevindirici. Bulduğunuzda ortam nasıldı hatırlıyor musunuz? Güneşli, saat vb.
Akşam 16.30 civarında havada 25 derecelerdeydi.. ben Mayıs sonu Haziran başlarında uçuşlarını bekliyordum çünkü son 1 haftadır takip ettiğim yuvalar ve koloniler bayağı haraketliydi bundan 15 20 gün öncesine kadar yuva etrafları bayağı sakindi tek tük işçi dolaşıyordu etrafta ama bu aralar çoğaldılar ve aktif şekilde çokça işçi çalışıyor yuva etrafında birşeyler olacağı anladım ve hergün tur atmaya başladım :) ayrıca şimdide bu yazıyı yazarken ve balkonda sigara içerken havada messorların uçuşlarını görebiliyorum bi kaç tanesi şu alttaki arabının üstüne düştü messora ilgim olmadığı için pek heyecan yaratmadı o yüzden sadece izliyorum şimdilik :)
IMG_20210514_101831.jpg

Users who are viewing this thread

Üst Alt