Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçeler

Ant Man

Asker
4 Nis 2021
301
84
155
Ödüller
2
LV
1

Bir kaç ay önce 2 tane türü tahminimce lasius olan kraliçeleri birleştirmiştim. Dün sabah kalktığımda ilk işçileri çıkmıştı fakat bir kraliçenin bir anteninin kopuk olduğunu ve tüpün ağzına yakın durduğunu fark ettim.Sonra tüpün ağzına yakın olan kraliçe diğer kraliçenin yanına gitti ve saldırmaya başladı. Hemen bir anteni kopmuş olan kraliçeyi ayırdım. Benim şimdi bu kraliçeye ne yapmam gerek?

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Doğada olsa anteni olmadığı için muhtemelen çok fazla yaşayamayacaktı.. şimdi biz yaşar deriz 3 gün sonra ölür veya yaşamaz deriz ve yaşamaya devam eder..

Ant Man

Asker
4 Nis 2021
301
84
155
Ödüller
2
LV
1

Peki ben anteni kopuk kraliçeye diğer kolonden biraz pupa eklesem sonucu ne olur?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Sonuç tamamen şans diyelim.. bazıları anteni olmadan 1-2 gün sonra ölüyor bazısı inat edip koloniyi kuruyor yani deneyip görmen lazım :)

Caerliel

Media
26 Eki 2020
84
26
50
LV
0

Bir kaç ay önce 2 tane türü tahminimce lasius olan kraliçeleri birleştirmiştim. Dün sabah kalktığımda ilk işçileri çıkmıştı fakat bir kraliçenin bir anteninin kopuk olduğunu ve tüpün ağzına yakın durduğunu fark ettim.Sonra tüpün ağzına yakın olan kraliçe diğer kraliçenin yanına gitti ve saldırmaya başladı. Hemen bir anteni kopmuş olan kraliçeyi ayırdım. Benim şimdi bu kraliçeye ne yapmam gerek?
Erastes'in dediği gibi şans işi biraz, bazen anten olmadan koloni kurabilir, bazen kuramayıp ölebilir. Zamanla görebilirsin ne olacağını. Sen strese sokma sadece o kadar.

Users who are viewing this thread

Üst Alt