Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçelerim öldü

Genckeke

Majör
12 Şub 2021
62
28
80
LV
0

Arkadaşlar merhabalar bulduğum 2 kraliçe karınca 20 güne yakın yumurtlamayınca test tüpüyle beraber modem kutusuna koydum ısıyı sağlayabilsin diye fakat sabah uyandığımda ikiside ölmüştü bu ilk bulduğum karıncalardı gerçekten çok üzüldüm. Bu hobiye devam etmelimiyim sizce bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum cünkü

Benzer konular

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Modem kutusu çok riskli bir şey ne kadar bazı arkadaşlar olumlu sonuç alsa da. Bir sürü riski var, yaydığı dalgalar vb. karıncalara zarar verebiliyor. Karıncaların kabukları ne kadar kitin ile kaplı olsa da radyasyonu tamamen ortadan kaldıramıyor ve radyasyondan da etkilenmiş olabilirler. Hobiye devam etmenizi öneriyorum fakat böyle riskli uygulamalar yapmamanızı öneririm.

Genckeke

Majör
12 Şub 2021
62
28
80
LV
0

Modem kutusu çok riskli bir şey ne kadar bazı arkadaşlar olumlu sonuç alsa da. Bir sürü riski var, yaydığı dalgalar vb. karıncalara zarar verebiliyor. Karıncaların kabukları ne kadar kitin ile kaplı olsa da radyasyonu tamamen ortadan kaldıramıyor ve radyasyondan da etkilenmiş olabilirler. Hobiye devam etmenizi öneriyorum fakat böyle riskli uygulamalar yapmamanızı öneririm.
Evet doğru gerçekten çok üzüldüm umarım aynı hataya düşmem sonucta doğadan alıyoruz ve hayatları bize emanet bir bakımdan ?

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Çoğu kişinin ben dahil ilk kraliçeleri genelde tecrübesizlikten öldü üzülmeyin mart yaklaşıyor yeni kraliçe bulursunuz

pokerkai

Media
30 Ara 2020
68
23
50
LV
0

sanırım bu modem fikrini ben sana verdim ben şahsen olumlu sonuç aldım sende bişeyler ters gitmiş dilersen özelden bana adresini at sana yumurtalı messor yolluyum (ÜCRETSİZ) 1 haftaya ilk işçisi çıkmış olur

Bekiroww

Media
21 Kas 2020
70
10
50
LV
0

sanırım bu modem fikrini ben sana verdim ben şahsen olumlu sonuç aldım sende bişeyler ters gitmiş dilersen özelden bana adresini at sana yumurtalı messor yolluyum (ÜCRETSİZ) 1 haftaya ilk işçisi çıkmış olur
Anaaa reis modem öldürmüş ya bende modeme koydum içim rahat etmedi iyi çekmişim valla

pokerkai

Media
30 Ara 2020
68
23
50
LV
0

valla arkadaşlar 2 aydır modemde kullanıyorum miss gibi sıfır sıkıntı :)

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Mart sonuna doğru messor var ama havalar sıcak olursa daha erken olabilir. Galiba bağzı bölgelerde messor uçuşları başlamış.

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Arkadaşlar merhabalar bulduğum 2 kraliçe karınca 20 güne yakın yumurtlamayınca test tüpüyle beraber modem kutusuna koydum ısıyı sağlayabilsin diye fakat sabah uyandığımda ikiside ölmüştü bu ilk bulduğum karıncalardı gerçekten çok üzüldüm. Bu hobiye devam etmelimiyim sizce bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum cünkü
Öldürmüşsün, hep diyorum ısıyı kontrol edbiliyorsanız kullanın.Geçmiş olsun bırakak için sebep değil.

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Direk modem de öldürmüş olabilir ısıda, kuru hava da veya eceli gelmiştir devam etmemeniz için bir sebep yok bize danışarak daha kontrollü şekilde hobiye devam edebilirsiniz, iyi forumlar.

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Modemin dibine koymak hiç mantıklı değil radyasyon yüzünden ölebilir

Genckeke

Majör
12 Şub 2021
62
28
80
LV
0

Evet doğru gerçekten çok üzüldüm umarım aynı hataya düşmem sonucta doğadan alıyoruz ve hayatları bize emanet bir bakımdan ?
valla kardeşim yani evet nickini hatırlıyorum ve teklifinede hayır diyemicem bugün 2 saat arazide dolandım yuvalara baktım ama bir şey bulamadım özelden yazıyorum sana hemen

Genckeke

Majör
12 Şub 2021
62
28
80
LV
0

herkesin mesajlarını tek tek okudum. Destek olduğunuz için teşekkürler. Bundan sonraki kraliçelerimde daha dikkatli olacam umarım bir daha yaşanmaz ??

Users who are viewing this thread

Üst Alt