Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçelerin Cinsleri Ne?

Karincaincitmez

Yumurta
16 Tem 2020
5
0
5
LV
0

Yeni buldum türleri ne acaba yardimci olur musunuz? Yeni basladim bu hobiye:unsure:

Ekli dosyalar

• IMG_20200716_115324.jpg
    IMG_20200716_115324.jpg
    824 KB · Görüntüleme: 231

Que

Pupa
9 May 2020
9
2
30
LV
0

Solenopsis fugax olabilir tam net görünmüyor ama sanırım abdomeninde sarı şeritler var.

Que

Pupa
9 May 2020
9
2
30
LV
0

Bu küçük olan karincalardanmi hirsiz karinca
Aynen detaylı bilgi forumda vardı

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Tetramoirum caespitum, ve sanırım onları biraz büyük biryerde tutuyorsun. Kraliçeler büyük yerlerde rahat edemezler. Test tüpüne almanı tavsiyiye ederim.?

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

B

Şuan isteyim aksama kadar orda kalacaklar mecburen eve gidince koyacam zaten ama kraliceleri ayirmalimiyim sizce
Ayırmak veya ayırmamak size kalmış. Eğer ayırmazsanız hepsi yunurtlayacaktır bol yumurta olur, ama yumurtalar işçi olduktan sonra aralarında savaş başlatırlar ve hayatta kalan koloniyi devam ettirir, çok ama çok küçük ihtimalle multi olarak devam ederler. Ama onun yerine hepsini ayırıp teker tekerde besleyebilirsiniz.

Karincaincitmez

Yumurta
16 Tem 2020
5
0
5
LV
0

Ayırmak veya ayırmamak size kalmış. Eğer ayırmazsanız hepsi yunurtlayacaktır bol yumurta olur, ama yumurtalar işçi olduktan sonra aralarında savaş başlatırlar ve hayatta kalan koloniyi devam ettirir, çok ama çok küçük ihtimalle multi olarak devam ederler. Ama onun yerine hepsini ayırıp teker tekerde besleyebilirsiniz.
Sanirim kraliceler birbirlerine saldirmiyolar degil mi

Users who are viewing this thread

Üst Alt