Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçem Dışarda Bulduğum Yumurtaları Kabul Eder mi?

emir|sbw

Yumurta
4 Nis 2021
18
0
5
LV
0

mahallede küçük bi taşın altında bi tane kraliçe vardı arada ona bakıyodum bugün baktığımda kraliçe ölmüş 10-15 tane de larva şeklinde yumurtaları vardı bende onları aldım yeni yumurtlayan kraliçemin yanına koydum kabul eder mi ? (2 kraliçe de lasius ama alt türlerini bilmiyorum)

Benzer konular

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Senin kraliçenin cinsi ve türü uyuşuyor ise kabul etme ihtimali var

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

mahallede küçük bi taşın altında bi tane kraliçe vardı arada ona bakıyodum bugün baktığımda kraliçe ölmüş 10-15 tane de larva şeklinde yumurtaları vardı bende onları aldım yeni yumurtlayan kraliçemin yanına koydum kabul eder mi ? (2 kraliçe de lasius ama alt türlerini bilmiyorum)
Sendeki kraliçeyi nerede buldun? Eğer ölü kraliçenin olduğu yere yakın bir yerde bulduysan aynı tür olma ihtimalleri -dolayısıyla yumurtaları kabul etme ihtimali- daha yüksek.

emir|sbw

Yumurta
4 Nis 2021
18
0
5
LV
0

Sendeki kraliçeyi nerede buldun? Eğer ölü kraliçenin olduğu yere yakın bir yerde bulduysan aynı tür olma ihtimalleri -dolayısıyla yumurtaları kabul etme ihtimali- daha yüksek.

peki kabul ettiğini nasıl anlayabilirim

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

Kabul ettiyse yumurtalarına yakın tutar kabul etmemisse ya yer yada kapı ucuna indirir

Users who are viewing this thread

Üst Alt