Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçem Kaçtı

ARDAx66

Media
10 Ağu 2020
56
10
50
LV
0

Kardeşim pamuğu tam kapatamamış.
Bi baktım pamuğu dışarı ittirmiş küçük boşluktan çıkmış. Nerede olabilir ne yapayım.
(Componotus)

Benzer konular

3637

Yumurta
16 Nis 2020
150
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Köşe yerlere bak özellikle parke pervazının arasına girebilir

çaylakoski

Media
30 Mar 2021
32
10
50
LV
0

Kraliçe kaybolunca, koloninin tüm karıncaları dağılıyor mu ya da ölmeye mi başlıyorlar? Dışarıdan yeni kraliçe ithal edilip koloniye sokulursa, koloni normale dönmez mi? Kısacası bu işin var mı bir çaresi?

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Bazı türlerde dışarıdan kraliçe vermek çözüm olabiliyor ama messor gibi asabi cinslerde kraliçe giderse koloniye veda zamanı gelmiştir
Kraliçe kaybolunca, koloninin tüm karıncaları dağılıyor mu ya da ölmeye mi başlıyorlar? Dışarıdan yeni kraliçe ithal edilip koloniye sokulursa, koloni normale dönmez mi? Kısacası bu işin var mı bir çaresi?

çaylakoski

Media
30 Mar 2021
32
10
50
LV
0

Bazı türlerde dışarıdan kraliçe vermek çözüm olabiliyor ama messor gibi asabi cinslerde kraliçe giderse koloniye veda zamanı gelmiştir
Ohoo oo, kraliçe ömdü mü koloni çöküyor demek. Tüm koloni sadece bir ana kraliçeye bağlanıyor. Bu galiba arılarda da mı böyleydi neydi? Arı demişken, kraliçe arı da besleyemez miyiz evde koloni kurarlar, salarız bunları dışarıya. Bize bal toplayıp gelirler ne güzel. Ama arıların şakası olmaz elbette.

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Ohoo oo, kraliçe ömdü mü koloni çöküyor demek. Tüm koloni sadece bir ana kraliçeye bağlanıyor. Bu galiba arılarda da mı böyleydi neydi? Arı demişken, kraliçe arı da besleyemez miyiz evde koloni kurarlar, salarız bunları dışarıya. Bize bal toplayıp gelirler ne güzel. Ama arıların şakası olmaz elbette.
Kraliçe ölünce koloninin düşmesi normal bence ortalama 25 yıl yaşadığını düşünürsek en uzun yaşayan böceklerden biri

Arıyı evde bakmak yerine kovanda bakmak daha mantıklı :D test tüpünde olmaz

çaylakoski

Media
30 Mar 2021
32
10
50
LV
0

Kraliçe ölünce koloninin düşmesi normal bence ortalama 25 yıl yaşadığını düşünürsek en uzun yaşayan böceklerden biri

Arıyı evde bakmak yerine kovanda bakmak daha mantıklı :D test tüpünde olmaz
messör kraliçesi 25 mi yıl yaşıyor yoksa ben mi yanlış okuyorum? 7-8 sene diye biliyordum. O değil, eceliyle değil de başka bir şeyden öldüğü zaman koloninin çökmeye karşı, kendi alternatifi olması lazımdı hani. Bir kişiye bağlı kalan toplumlar, o kişi ölünce yok olmaya mahkumdur diyorsun bir nevi.

p01n3

Media
25 Mar 2021
31
10
50
LV
0

messör kraliçesi 25 mi yıl yaşıyor yoksa ben mi yanlış okuyorum? 7-8 sene diye biliyordum. O değil, eceliyle değil de başka bir şeyden öldüğü zaman koloninin çökmeye karşı, kendi alternatifi olması lazımdı hani. Bir kişiye bağlı kalan toplumlar, o kişi ölünce yok olmaya mahkumdur diyorsun bir nevi.
30 okumuştum ben bir yerde

Taskinazo

Pupa
7 Nis 2021
66
25
30
LV
0

33023fd336df0c766502d88b233fda3c.jpg

Bunun gibi bi sistem kurabilirsen arı da bakalirsin

çaylakoski

Media
30 Mar 2021
32
10
50
LV
0

Tam benlikmiş. Ama şehirde zor işte, konu komşu şikayet bombardımanı başlatır kesin. İleride kırsala göçersem aklımda dursun bu.

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Doğada 25 yıl yaşamaları zor ortalama 8 10 yıl diye biliyorum ama binlerce yuva var hepsinin ortalaması alınıyodur her türlü 20 yıllık yuvaya denk gelmek mümkün vaktinden önce ölenlere yapıcak birşey yok kader

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Bende yaşamıştım :) geçmiş olsun.

kokunc99

Majör
16 Nis 2021
83
92
80
LV
0

Arı bakmak zordur, gecenin köründe kovan indirirdik kamyondan saatlerce, Allahım ayağımız takılıp kovanı kırmayalım arıları gece gece uyandırıp delik deşik olmayalım diye.

Users who are viewing this thread

Üst Alt