Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçemin türü hakkında bilgi verebilir misiniz?

Knij

Yumurta
17 Tem 2022
10
1
15
LV
0

Merhaba kraliçemin türü hakkında bilgi verebilir misiniz? Ve su an besleme yapmama gerek var mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20220827_174652_314.jpg
    IMG_20220827_174652_314.jpg
    112.9 KB · Görüntüleme: 127
  • IMG_20220827_174630_059.jpg
    IMG_20220827_174630_059.jpg
    122 KB · Görüntüleme: 127

Benzer konular

Praténsis

Yumurta
6 Kas 2020
5
5
15
LV
0

Structor mu barbarus mu peki?
Niye structor ya da barbarus olması gerekiyor? Türkiye'de +20 tane Messor türü kayıtlı, kayda alınmamış türler de var. O iş sandığın gibi değil. Türü tespit edilemez, Messor olduğunu bilmen yeterli.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

structor barbarus kayıtlarda yok
M. Structor kayıtlarda mevcut.

Tospik

Süper Majör
18 Eyl 2021
203
62
110
Ödüller
1
LV
1

Niye structor ya da barbarus olması gerekiyor? Türkiye'de +20 tane Messor türü kayıtlı, kayda alınmamış türler de var. O iş sandığın gibi değil. Türü tespit edilemez, Messor olduğunu bilmen yeterli.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

M. Structor kayıtlarda mevcut.
barbarus'un kayıtlarda olmadığını söylemeye çalışmıştım😃

19 Haz 2022
84
14
30
LV
0

evet ama türkiyede en çok structor bulunuyor en azından konyadaki gözlemim böyle nereye gitsem şehir dışınada onlara rastlıyorum

MehT

Pupa
4 Eyl 2022
81
26
30
LV
0

evet ama türkiyede en çok structor bulunuyor en azından konyadaki gözlemim böyle nereye gitsem şehir dışınada onlara rastlıyorum
Kastettiğimiz şeyde şu zaten structor olduğunu bilemessin türkiyede tanımlanamayan onlarca messor türü var ve neredeyse çoğu siyah ve birbirine çok benziyor gördüklerinin structor olduğunu anlamak için insanlar mikroskop altında inceliyor ve biz(genelleme yapıyorum) bunu mikroskop altında bile anlayamıyoruz kısacası gördüğün bütün siyah messorlar structor değil

Zefix

Media
15 Tem 2022
137
16
55
LV
0

Evimin yanında orormavar.Bnordomsu siyah messor kolonileri var.Bunlarda mı structor.?

Ant Man

Asker
4 Nis 2021
300
84
155
Ödüller
2
LV
1

Evimin yanında orormavar.Bnordomsu siyah messor kolonileri var.Bunlarda mı structor.?
Bunu bu şekilde bilemeyiz. Tür tespiti yapmak bu kadar basit değil. Tür tespiti için makro çekimle elde edilmiş görüntüler gerekiyor. O yüzden sadece messor sp. diyebiliriz çıplak göz ile baktığımızda.

MehT

Pupa
4 Eyl 2022
81
26
30
LV
0

Kastettiğimiz şeyde şu zaten structor olduğunu bilemessin türkiyede tanımlanamayan onlarca messor türü var ve neredeyse çoğu siyah ve birbirine çok benziyor gördüklerinin structor olduğunu anlamak için insanlar mikroskop altında inceliyor ve biz(genelleme yapıyorum) bunu mikroskop altında bile anlayamıyoruz kısacası gördüğün bütün siyah messorlar structor değil
Tekrar okuyun isterseniz yanlış okuduğunuzu varsayıyorum

Users who are viewing this thread

Üst Alt