Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçemin türü nedir ve başka işçi atsam kabul eder mi ?

Fatih

Pupa
22 May 2020
25
13
30
LV
0

Arkadaşlar componotus fellah olduğunu düşündüğüm kraliçeyi yaklaşık 4-5 gün önce buldum hemen yumurtladı sağ olsun beni zorlamadı fakat araştırdığıa göre yaklaşık 45-55 gün civarı beklemem gerekiyomuş ilk işçiyi başka koloniden işçi koysam kabul edermi ve kraliçe fellah mı sizce

Ekli dosyalar

• index.jpg
    index.jpg
    100.3 KB · Görüntüleme: 212

Benzer konular

ATC

Süper Majör
17 May 2020
161
143
140
LV
0

1. Camponotus fellah kraliçesi bu kolorasyona sahip değil. 2. işçiler çıkmadan herhangi bir Camponotus türü için tür tespiti yapılamaz. 3. başka kolonilerden işçi kabul etme ihtimali yok gibi bir şey.

Fatih

Pupa
22 May 2020
25
13
30
LV
0

1. Camponotus fellah kraliçesi bu kolorasyona sahip değil. 2. işçiler çıkmadan herhangi bir Camponotus türü için tür tespiti yapılamaz. 3. başka kolonilerden işçi kabul etme ihtimali yok gibi bir şey.
Teşekkür ederim, peki componotusun bir türü mü bir de componotus fellahlar için başka koloniden işçi kabul edebilirler denmiş o soruyu ondan sordum emin olabilek için

ATC

Süper Majör
17 May 2020
161
143
140
LV
0

Teşekkür ederim, peki componotusun bir türü mü bir de componotus fellahlar için başka koloniden işçi kabul edebilirler denmiş o soruyu ondan sordum emin olabilek için
Camponotus cinsi bir kraliçe evet. Valla normal şartlar altında Camponotus türleri başka koloniden işçi kabul etmez. Tuğkan abinin birleştirme videosu var mesela orada işçiler ölüyor. Gereksiz bir şey zaten işçi eklemek bana göre.

Fatih

Pupa
22 May 2020
25
13
30
LV
0

Camponotus cinsi bir kraliçe evet. Valla normal şartlar altında Camponotus türleri başka koloniden işçi kabul etmez. Tuğkan abinin birleştirme videosu var mesela orada işçiler ölüyor. Gereksiz bir şey zaten işçi eklemek bana göre.
Bu birleştirme videosuna nereden ulaşa bilirim bir de kraliçenin alt segmentini tam olarak işçi çıkmadan öğrenme imkanım varmıdır

Fatih

Pupa
22 May 2020
25
13
30
LV
0

ben componotus fellah cinsini özellikle istiyordum yakınlarımda uçuşları oldu parkta o sırada yaklaşık 50-60 metre uzaklıkta buldum tabi farklı karınca türünün uçuşuna da denk gelip o türünkini bulmuş ola bilirim hobi de ben de yeniyim fakat uzun zamandır takip ediyorum

ATC

Süper Majör
17 May 2020
161
143
140
LV
0

Bu birleştirme videosuna nereden ulaşa bilirim bir de kraliçenin alt segmentini tam olarak işçi çıkmadan öğrenme imkanım varmıdır
Kraliçenin türünü öğrenemezsiniz. Çıkıp bu Camponotus sanctus diyenler olacak mesela şimdi. Ama bilme şansımız yok, baldaccii de olabilir. İşçilerin detaylı fotoğrafı olmadan tür tespiti yapılamıyor maalesef. Yapan arkadaşlar yanlış yapıyor zaten. Birleştirme videosu YouTube da var karınca çiftliğim koloni birleştirme diye aratırsanız çıkar.

Fatih

Pupa
22 May 2020
25
13
30
LV
0

Kraliçenin türünü öğrenemezsiniz. Çıkıp bu Camponotus sanctus diyenler olacak mesela şimdi. Ama bilme şansımız yok, baldaccii de olabilir. İşçilerin detaylı fotoğrafı olmadan tür tespiti yapılamıyor maalesef. Yapan arkadaşlar yanlış yapıyor zaten. Birleştirme videosu YouTube da var karınca çiftliğim koloni birleştirme diye aratırsanız çıkar.
Evet o videoyu izlemiştim zaten biraz o videoya güvenerek biraaz da forumda componotus fellahlar (öyle olduğunu zannettiğim için) için başka koloniden işçi kabul ede bilirler yazısı üzerine sordum kraliçeye de zarar vermek istemedim, sorayım sıkıntı olacaksa hiç riske atmayım dedim artık işçisi çıkınca gene fotoğraf atarım tam türünü öğrenmeye çalışırım. Bilgiler için teşekkür ederim.

Fatih

Pupa
22 May 2020
25
13
30
LV
0

bir de bu kraliçeyi direk autworld e bağlasam herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım?

Users who are viewing this thread

Üst Alt