Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçemin yumurtaları larva olmuyor

Birkimse

Yumurta
14 May 2023
33
5
15
LV
0

Kraliçem yumurtlayalı uzun zaman(3 hafta kadar) olmasına rağmen larvalaşma olmadı. Sebebi ne olabilir?

Benzer konular

karıncaking

Majör
14 Şub 2023
207
44
90
Ödüller
1
LV
1

Kraliçen partanogenez olabilir,yada yumurta gelişimi biraz yavaş ilerliyordur.Bu arada kraliçenin cinsi neydi??

Birkimse

Yumurta
14 May 2023
33
5
15
LV
0

Aphaenogaster cinsi
76529785-5014-4EAE-AA61-C28BF90253C8.jpeg
Bu arkadaş

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
380
141
185
Ödüller
4
LV
2

İsopod yerine varsa un kurdu , morio kurdu , Buffalo kurdu ( tercih ettiğim protein oranı yüksek) , haşlanmış yumurta ( denenebilir )
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Aphanogester biraz zor bir tür,o yüzden malesef işçi almak zor olabiliyor, farklı yemler denersiniz yumurtaları gelişebilir ve artı olarak kraliçeyi fazla strese sokmayın çünkü aphanogester strese meyilli bı cins,iyi hobiler 👍

Dediklerini aynen katılıyorum çok stresli bı cins o yüzden bakımı biraz zor bende aldım bakalım işçi alabilecek miyim

Aphanogester biraz zor bir tür,o yüzden malesef işçi almak zor olabiliyor, farklı yemler denersiniz yumurtaları gelişebilir ve artı olarak kraliçeyi fazla strese sokmayın çünkü aphanogester strese meyilli bı cins,iyi hobiler 👍

Dediklerini aynen katılıyorum çok stresli bı cins o yüzden bakımı biraz zor bende aldım bakalım işçi alabilecek miyim

Birkimse

Yumurta
14 May 2023
33
5
15
LV
0

B374D304-0478-4909-9CAE-D4B8B38B8728.jpeg
Elimde termit vardı, deneyeyim dedim. Sevdi gibi. Termitin besin değeri iyidir umarım.

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
380
141
185
Ödüller
4
LV
2

Ekli dosyayı görüntüle 25166 Elimde termit vardı, deneyeyim dedim. Sevdi gibi. Termitin besin değeri iyidir umarım.

Baktığımda termit için besin değeri yüksek diyor fakat ne kadar doğru orası ayrı benim tavsiyem ilk işçi çıkana kadar beslememen çünkü zaten stresli bi tür yumurtasını yeme durumu olabilir 2-3 hafta bakma derim titreşimsiz bir yerde dursun

karıncaking

Majör
14 Şub 2023
207
44
90
Ödüller
1
LV
1

Baktığımda termit için besin değeri yüksek diyor fakat ne kadar doğru orası ayrı benim tavsiyem ilk işçi çıkana kadar beslememen çünkü zaten stresli bi tür yumurtasını yeme durumu olabilir 2-3 hafta bakma derim titreşimsiz bir yerde dursun
Emre ama aphanogesterlar ilk işçiye kadar beslenmesi gerekiyor

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
380
141
185
Ödüller
4
LV
2

Az önce aphaenogaster ile ilgili tüm şeyleri okudum sayılır bazıları ilk işçiye kadar beslenmez diyor bazıları besleniyor diyo benim de kafam karıştı

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
380
141
185
Ödüller
4
LV
2

Hocam son bı detaylı baktım ve coğu larvaların üzerine koyuyor ve öyle besliyor diyo yani beslenmesi gerekiyormuş

Yok onlar ilk işçiye kadar beslenemiyor,emin olmak istersen lasius veya tetramorium yazıp karınca dünyası makalalerine bakabilirsin

Sende aphaenogaster vardı hiç dikkat ettin mi larvaların üzerine koyuyorlar mı un kurdunu

karıncaking

Majör
14 Şub 2023
207
44
90
Ödüller
1
LV
1

Users who are viewing this thread

Üst Alt