Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Küçük tür için outworld,formicaryum

• Konbuyu başlatan YoY
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:22

YoY

Yumurta
1 Ağu 2021
37
9
15
LV
0

Lasius kolonim var alt türünden hiç emin değilim herkes başka bir şey diyor fakat çok küçükler. O kadar küçük ki kraliçesi messor işçisinden sadace biraz büyük. Konu ise şu fotoğraflardaki outworlde iğne ile delikler açmıştım. Sabah bakayım dedim biri dışarda geziyo ? iğne deliğinden bile çıkıyorlar. Nası bi outworld yapabilirim tavsiye için konuyu açıyorum

Ekli dosyalar

• 8D556285-4FFF-42C4-9DE4-EE709848BF76.jpeg
    8D556285-4FFF-42C4-9DE4-EE709848BF76.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 232
  • B112CF92-6076-4931-90FF-88087CA05740.jpeg
    B112CF92-6076-4931-90FF-88087CA05740.jpeg
    575 KB · Görüntüleme: 222

Benzer konular

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Outworld havalandırmasını pamuk ile yapabilirsiniz bir deliğe pamuk tıkayın yetiyor

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

@Enif in dediği gibi biraz büyük bir delik üstünü pamukla kapat yeter.. ben canlı yemleride ordan atıyorum sonra geri kapatıyorum pamukla :)
IMG_20210807_114249.jpg

EfeS

Pupa
8 Tem 2021
80
12
30
LV
0

Lasius kolonim var alt türünden hiç emin değilim herkes başka bir şey diyor fakat çok küçükler. O kadar küçük ki kraliçesi messor işçisinden sadace biraz büyük. Konu ise şu fotoğraflardaki outworlde iğne ile delikler açmıştım. Sabah bakayım dedim biri dışarda geziyo ? iğne deliğinden bile çıkıyorlar. Nası bi outworld yapabilirim tavsiye için konuyu açıyorum
bu videoda 8. dakikaya bakarsan karincalarin altinda bi tur sineklik gibi bir sey var, icerisi iyi havalansin istiyosan boyle bir sineklik alip deneyebilirsin

Batuhan239

Media
28 Ağu 2021
119
25
55
LV
0

bu videoda 8. dakikaya bakarsan karincalarin altinda bi tur sineklik gibi bir sey var, icerisi iyi havalansin istiyosan boyle bir sineklik alip deneyebilirsin
Ama o sineklik havalanmasi icin degil ki, nem icin. Onun altinda bir yer var oraya basiyor suyu sonrasinda nem ile senleniyor yuva. Benim dedigim yöntem en güvenilir yöntem. Bebek pudrasi abi, en kolay ve güvenilir bir bariyer. Kabin kapagini acacak, ic taraftaki duvarin ettafina sürecek ve outworld disinda baska bir yerde karinca görmeyecek.

captain

Media
5 May 2021
173
43
55
LV
0

Ama o sineklik havalanmasi icin degil ki, nem icin. Onun altinda bir yer var oraya basiyor suyu sonrasinda nem ile senleniyor yuva. Benim dedigim yöntem en güvenilir yöntem. Bebek pudrasi abi, en kolay ve güvenilir bir bariyer. Kabin kapagini acacak, ic taraftaki duvarin ettafina sürecek ve outworld disinda baska bir yerde karinca görmeyecek.
ne kadarda bir bariyeri yeniliyorsun

Batuhan239

Media
28 Ağu 2021
119
25
55
LV
0

ne kadarda bir bariyeri yeniliyorsun
Bir yildir hic dokunmadim. Güzel ben de 1 yil dokunmayayim diyeceksin simdi ama benim bi trickim var o konuda, güzel saglikli üremeleri icin uygun bir yuva yapuyorum onlara sürekli. Cok da degistirmuyorum, alti ayda bir, cünkü yuvalari kücük kalirsa kacma eyleminde olurlar ve böylece kolaylikla o bariyeri asabilirler isterlerse. Ama bende hic olmadi cünkü ben yuvalarini hic tiklim tiklim doldurmalari icin beklemedim. He birde ben ekstradan kapagi olan bir kaba yapiyorum ki, birsey olursa kapagini kapatabileyim diye. Ama öbür türlü hic kapagini takmadim simdiye kadar. 3 yildir da bu hobiyi yapiyorum.

captain

Media
5 May 2021
173
43
55
LV
0

Bir yildir hic dokunmadim. Güzel ben de 1 yil dokunmayayim diyeceksin simdi ama benim bi trickim var o konuda, güzel saglikli üremeleri icin uygun bir yuva yapuyorum onlara sürekli. Cok da degistirmuyorum, alti ayda bir, cünkü yuvalari kücük kalirsa kacma eyleminde olurlar ve böylece kolaylikla o bariyeri asabilirler isterlerse. Ama bende hic olmadi cünkü ben yuvalarini hic tiklim tiklim doldurmalari icin beklemedim. He birde ben ekstradan kapagi olan bir kaba yapiyorum ki, birsey olursa kapagini kapatabileyim diye. Ama öbür türlü hic kapagini takmadim simdiye kadar. 3 yildir da bu hobiyi yapiyorum.
1 yıl değil bir ayda bir bile yenilense iyiymiş . pudrayı ne ile karıştırıyorsun

The king

Yumurta
5 Ağu 2021
4
0
5
LV
0

Tozu nasıl duvara yapıştırıyorsun dostum foto atabilir misin ben zeytinyağıyla karıştırıyordum?

Batuhan239

Media
28 Ağu 2021
119
25
55
LV
0

Tozu nasıl duvara yapıştırıyorsun dostum foto atabilir misin ben zeytinyağıyla karıştırıyordum?
Normalde ben formicarium ile outwoldu birlestirmeden yapiyorum bu islemi ama parmagim deydiginde söyle yapiyorum, bir kaba pudrayi bir miktar döküyorum, pamugz pudraya baniyorum ve pamugu kabin etrafina dokundurarak yapismasini sagliyorum. Pamugu kabin etrafina SÜRMÜYORUM, yani pamugu deydirip sag sola dogru sürüklemiyorum cünkü öyle pudranin cogu yumusak ve yogun bir sekilde kabda durmuyo

Users who are viewing this thread

Üst Alt