Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Küçük Un Kurdu Böceği

Rauber

Yumurta
7 Haz 2021
15
1
15
LV
0

Arkadaşlar dün yeni un kurtları aldım ve kutusuna koydum. Bu gün baktığımda kutunun kapanma yerinin arasında küçük bir böceğin olduğunu fark ettim başka bir böcek girmiş diye düşündüm başta fakat yakından bakınca un kurdu böceğinin çok küçük bir hali olduğunu gördüm.
Screenshot_20210822-153141.png

Resimdeki bir dondurma kutusu kapağı delikler de ince iğne delikleri şırınga iğnesi ile açtım. İnternetten baktım fakat hakkında bisey bulamadım micro un kurtları böceğe dönüşebilme imkanı var mı?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,985
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Resim uzak ve net değil un kurdu böceği gibi görünüyor.. microlar pupaya dönüşemez ve böcek olamaz belkide aldığın kurtların arasında gelmiştir yada pupa hali içlerine karışmış olabilir ve böceğe dönüşmüştür..

Yustley

Media
11 Mar 2021
73
53
50
Ödüller
1
LV
1

Bufalo kurdu böceği bendede mevcut. Dubia aldığımdada içinden çıkıyor ayırıp besliyorum. Satıcının neden arasına serpiştirdiğini bilmiyorum.

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Normalde dubia vb. gönderirken arasına buffalo kurdu da koyarlar miteleri yediği için. Ama un kurtlarına koyacaklarını sanmıyorum. Araya karışmış olabilir, bu kesinlikle buffalo böceği de diyemem şahsen.

Rauber

Yumurta
7 Haz 2021
15
1
15
LV
0

Resim uzak ve net değil un kurdu böceği gibi görünüyor.. microlar pupaya dönüşemez ve böcek olamaz belkide aldığın kurtların arasında gelmiştir yada pupa hali içlerine karışmış olabilir ve böceğe dönüşmüştür..
Resim aslında uzak değil olabildiğince yakından çekmeye çalıştım fakat elimdeki tırnağın 10da 1inden daha küçük olduğu için pek netleyemedi telefon.

Users who are viewing this thread

Üst Alt