Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kumdan ya da Topraktan Formikaryum Yapılır mı?

Valger

Pupa
26 Haz 2020
25
4
30
LV
0

Arkadaşlar benim küçük bir akvaryumum var bende ondan formikaryum yapmak istiyorum ama topraktan ya da kum dan düşünüyorum öneriniz var mı böyle bir formikaryum nasıl yapılır ve işçisi olan koloni mi eklemeliyim yoksa yeni bulduğum kraliçe yi koysam kendi yuvasını kazar mı ve nemi nasıl sağlarım bu formikaryum da ya da başka tavsiyeniz varsa yazar mısınız

Benzer konular

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Topraktan olur belki ama kumdan olmaz toprak işi de biraz sıkıntılı çökmeler, küflenmeler mite baskınları ihtimali çok yüksek olur, akvaryuma direk test tüpü ile birlikte veya başka malzemeden yapacağınız formikaryumu koyarak outworlde çevirebilirsiniz.

Valger

Pupa
26 Haz 2020
25
4
30
LV
0

Topraktan olur belki ama kumdan olmaz toprak işi de biraz sıkıntılı çökmeler, küflenmeler mite baskınları ihtimali çok yüksek olur, akvaryuma direk test tüpü ile birlikte veya başka malzemeden yapacağınız formikaryumu koyarak outworlde çevirebilirsiniz.
Tamam teşekkür ederim

EneS1

Yumurta
18 Haz 2021
25
5
15
LV
0

Ben kumdan olabileceğini okumuştum ama kil ile karıştırılarak yapılıyormuş?

Users who are viewing this thread

Üst Alt