Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

L1 Albopilosum

Onur7508

Pupa
10 Ara 2022
65
5
30
LV
0

Merhaba tarantulam 1 haftadır yemek yemiyor acaba kabukmu atıcak

Ekli dosyalar

• IMG_20221227_211641.jpg.jpg
    IMG_20221227_211641.jpg.jpg
    330.9 KB · Görüntüleme: 151
  • IMG_20221227_211731.jpg.jpg
    IMG_20221227_211731.jpg.jpg
    257 KB · Görüntüleme: 147
  • IMG_20221227_211736.jpg.jpg
    IMG_20221227_211736.jpg.jpg
    308.5 KB · Görüntüleme: 144

Benzer konular

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Merhaba tarantulam 1 haftadır yemek yemiyor acaba kabukmu atıcak
Merhaba,1 hafta boyunca yememesi illa kabuk atacağı anlamına gelmez ayrıca stres yapmaya gerek yok bu canlılar çok uzun süreler açlığa dayanabilir.Onun için sen her 2 günde 1 un kurdu atıp örümceği kendi haline bırak 15-20 dakikaya kontrol edersin yemezse yine 2 gün bekleyip aynı şeyleri uygularsın.Eğer kabuk atmayacaksa elbet birgün yemi yiyecektir.

Onur7508

Pupa
10 Ara 2022
65
5
30
LV
0

Merhaba,1 hafta boyunca yememesi illa kabuk atacağı anlamına gelmez ayrıca stres yapmaya gerek yok bu canlılar çok uzun süreler açlığa dayanabilir.Onun için sen her 2 günde 1 un kurdu atıp örümceği kendi haline bırak 15-20 dakikaya kontrol edersin yemezse yine 2 gün bekleyip aynı şeyleri uygularsın.Eğer kabuk atmayacaksa elbet birgün yemi yiyecektir.
Dediğin gibi yapıyom ancak un kurdu Torfu kazıp altına iniyo

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Dediğin gibi yapıyom ancak un kurdu Torfu kazıp altına iniyo
Ben onun için taktik geliştirmiştim un kurdunu dikiş ipliği ile kurt patlamayacak şekilde sıkıca bağlıyordum ipin diğer ucunuda teraryumun kapağındaki hava deliğinden geçirip bir kaleme bağlıyordum un kurdu havada kaldığı için tutunacak biryer bulup kendini çekemiyordu(normalde çok esnek canlılar küçücük deliklerden girip çıkabilirler) canlı yiyene kadarda öyle havada asılı kalıyordu hem canlı kabuğa girecekse bile canlıya zarar veremeyeceği için riskde teşkil etmiyordu yenene kadar öyle kalıyordu.

Onur7508

Pupa
10 Ara 2022
65
5
30
LV
0

Ben onun için taktik geliştirmiştim un kurdunu dikiş ipliği ile kurt patlamayacak şekilde sıkıca bağlıyordum ipin diğer ucunuda teraryumun kapağındaki hava deliğinden geçirip bir kaleme bağlıyordum un kurdu havada kaldığı için tutunacak biryer bulup kendini çekemiyordu(normalde çok esnek canlılar küçücük deliklerden girip çıkabilirler) canlı yiyene kadarda öyle havada asılı kalıyordu hem canlı kabuğa girecekse bile canlıya zarar veremeyeceği için riskde teşkil etmiyordu yenene kadar öyle kalıyordu.
Yaptım 2 saat bekledim yemedi

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

abdomeni oldukça iyi durumda canlının yememesi normal kabuk bekleyin
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

bu tarz bir şey ile uğraşmanıza gerek yok canlınız tünel türü vs ise ortadan ezip verebilirsiniz kaçmasın diye biraz bekleyip yemiyorsa geri alırsınız öldürüp bıraksanız da olur yemezse ölüyü alırsınız geri çok daha gereksiz uğraştırıcı olur sizin yönteminiz

Emre Özer

Pupa
9 May 2022
72
14
30
LV
0

Kabuğa girecek büyük ihtimal ama torf çok sağlıklı gelmedi bana fotoğraftamı öyle göründü acaba

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

abdomeni oldukça iyi durumda canlının yememesi normal kabuk bekleyin
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

bu tarz bir şey ile uğraşmanıza gerek yok canlınız tünel türü vs ise ortadan ezip verebilirsiniz kaçmasın diye biraz bekleyip yemiyorsa geri alırsınız öldürüp bıraksanız da olur yemezse ölüyü alırsınız geri çok daha gereksiz uğraştırıcı olur sizin yönteminiz
Hocam aslında o kadar uğraştırıcı değil bir kere yaptıktan sonra sistem kurulu kalıyor ipin ucuna kurt koymak kalıyor hem yemde canlı kalıyor, bunu ciddi anlamda 2-3 ay yemek yemeyen canlılarıma uyguluyordum onun dışında bende normal besleme yapıyordum.

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

torf konusunda hindistan cevizi torfu değil saksi torfu tarantulam 1.5 aydır öyle yaşiyor hatta sling olduğu için tünel bile kazmış torf sıkıntili degil
Saksı torflarinda gübre ve kimyasallar olabiliyor dikkat et

Users who are viewing this thread

Üst Alt