Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

L2 maculata için nasıl bir alan oluşturmalıyım?

TarantulaAşığı

Süper Majör
13 Nis 2021
186
117
105
Ödüller
2
LV
1

L2 bir Maculata sahibi oldum ve bu benim ilk ağaç türüm olacak daha öncesinde bir çok yer türü besledim artık sıranın ağaç türlerinde olduğu kanaatine vardım. Kendisi fazla küçük nasıl bir alan hazırlamalıyım? Kısa süreliğine kalması için numune kabına koydum.
77DA2A05-14B3-49B7-A253-AAC96C3BB6C9.jpeg

Benzer konular

ally05

Yumurta
13 Kas 2021
44
5
15
LV
0

daha önce neler beslediniz direk macu yanlış bir tercih sayılabilir beslediğiniz türlere göre bende var l6 istisnasız her beslemede kaçıyor artık kaçmayı önlemek değil sonrasında bulmak hedefim sorunuzun cevabı için çok tarantula besledim demişsiniz o zaman bildiğiniz gibi tüm slingler tünel yapar bu yüzden bolca torf koymanız lazım pipeti tutabilirsiniz içine yuva yapmayı tercih edebilir ama tünel yapması için yüksek torf önerim.

TarantulaAşığı

Süper Majör
13 Nis 2021
186
117
105
Ödüller
2
LV
1

daha önce neler beslediniz direk macu yanlış bir tercih sayılabilir beslediğiniz türlere göre bende var l6 istisnasız her beslemede kaçıyor artık kaçmayı önlemek değil sonrasında bulmak hedefim sorunuzun cevabı için çok tarantula besledim demişsiniz o zaman bildiğiniz gibi tüm slingler tünel yapar bu yüzden bolca torf koymanız lazım pipeti tutabilirsiniz içine yuva yapmayı tercih edebilir ama tünel yapması için yüksek torf önerim.
l11 tripepii l9 murinus lp geniculata gibi bir sürü besledim ve şuan 5 tane falan bakıyorum. Kendisi çok seri hareket ediyor yapacak bir şey yok tecrübe ede ede öğrenicez. Sizce çok mu büyük bir alan olmuş onun için küçültmeme gerek var mı?

ally05

Yumurta
13 Kas 2021
44
5
15
LV
0

l11 tripepii l9 murinus lp geniculata gibi bir sürü besledim ve şuan 5 tane falan bakıyorum. Kendisi çok seri hareket ediyor yapacak bir şey yok tecrübe ede ede öğrenicez. Sizce çok mu büyük bir alan olmuş onun için küçültmeme gerek var mı?
çok da seçenek yok aslında o yüzden küçültmek yanlış olur dediğim gibi illa kaçar önemli olan sonrasında bulmak açıkçası tam da hazır değilsiniz bence hiç macu gibi bir canlı beslememişsiniz irmi daha iyi bir tercih olurdu fakat almışsınız bakabilirsiniz bence dediğim gibi kap iyi torfu arttır pipet senin tercihin içine yuva yapabilir.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Numune kabında kalsın yarısına kadar torf doldurun tünel yapmasını bekleyin tünelini yaptıktan sonra tünel ağzına yem bırakarak besleme deneyebilirsiniz yemlerin tünele kaçmamasına dikkat edin toprağı nemli olsun fotoğraftaki gibi çok olmasın numune kabının kapağı opak olduğu için kapağa yerleşebiliyorlar her seferinde açmadan kontrol edin

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Her beslemede kaçıyorsa ortada büyük bir sorun vardır önemli olan kaçmaması beslediğiniz yerin fotoğrafını atar mısınız kaçması normal değil

ally05

Yumurta
13 Kas 2021
44
5
15
LV
0

Her beslemede kaçıyorsa ortada büyük bir sorun vardır önemli olan kaçmaması beslediğiniz yerin fotoğrafını atar mısınız kaçması normal değil
tabiki abartma yaptım çok hızlı olduğunu belirtmek için böyle dedim kaldığı yer starbucks bardağı fotoğrafını akşam atarım

nigrita

Majör
16 Ara 2021
108
53
75
LV
0

merhabalar öncelikle canlınız hayırlı olsun olsun. Canlınız için extra bir alan oluşturmanıza gerek yok şu an ki bulunduğu yer ağaç türü bir tarantula için gayet ideal, sadece kabın yanlarına ufak delikler açarak hava sirkülasyonunu daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Bu arada ben de bir maculata sahibi olmak isterim acaba nasıl bulabileceğime dair bana da yardımcı olma şansınız var mı :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt