Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Larvaları yiyorlar

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

Ctaghlyhis kolonisinde kraliçe yeni yumurtalar yumurtluyor. Yumurtalar yumak halinde duruyor. Ama larva olunca larvaları yiyorlar 1,5 aydır böyle büyümede hiç bi gelişim gösteremedi koloni aynı yerinde sayıyor.
Neden böyle yapıyor olabilirler.

Benzer konular Forum Tarih
karıncaking Karıncalar 2 266

Benzer konular

kokunc99

Majör
16 Nis 2021
83
92
80
LV
0

Besleme yetersiz geliyor olabilir, oluşan larvalar sağlıklı olmadığı için yiyor olabilirler. Stresten olabilir tüm şartları olumlu bir şekilde sağladığına emin ol

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

Besleme yetersiz geliyor olabilir, oluşan larvalar sağlıklı olmadığı için yiyor olabilirler. Stresten olabilir tüm şartları olumlu bir şekilde sağladığına emin ol
2-3 günde bir besliyom
Ordworld'un içine toprak-torf karışımı ekledim ordworld'un kapağına 2 cm en 5 cm boy olacak şekilde dikdörtgen şeklinde kestim kenarına vazelin sürdüm. Ordworld'un kapağını açmadan kestigim yerden böceğini veriyorum

Son düzenleme:

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

Haftada 1 de tüpün içine bakıyom işte larva var mı diye bir sonraki hafta baktığımda larva yok olmuş oluyo

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

başka cata'n varsa incitmeden larvaları al ona ver eğer kabul ederse . başka da aklıma bişey gelmedi. en azından larvalar ölmüş olmaz :unsure:

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

catalar sıcak ortamları sever hatta birnevi çöl karıncası diyebiliriz

rdsmsk

Pupa
25 Nis 2021
60
27
30
LV
0

Ctaghlyhis kolonisinde kraliçe yeni yumurtalar yumurtluyor. Yumurtalar yumak halinde duruyor. Ama larva olunca larvaları yiyorlar 1,5 aydır böyle büyümede hiç bi gelişim gösteremedi koloni aynı yerinde sayıyor.
Neden böyle yapıyor olabilirler.

yaşam şartlarının uygun olduğundan eminsen stres ilk akla gelen gibi ama verdiğin besinleri ölü ver belki canlı yem ile besleme yapıyorsan oda tedirginlik veriyordur. naçizane bir tahminde bulundum. umarım sorunu aşarsın. Kaç işçin var birde ? koloni için belki kurduğun yaşam alanı dış mekan büyük gelmiş olabilir.

Users who are viewing this thread

Üst Alt