Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Lasius Niger Kolonim Sinekleri Yemiyor

Erenimooo

Süper Majör
5 Haz 2020
109
41
105
LV
0

Merhabalar.
Pheidole ve Formica olmak üzere iki tane kraliçem var. Bunlar geç yumurtladıkları için sinek verdim. Ertesi hafta baktığımda hepsini yemişler.
10 işçili lasius niger kolonim var. Aynı sineklerden bu kolonime verdim. Outworld yapmıştım, ertesi gün sineği outworldden tüpe taşımışlar ama sinek 1 haftadır aynı duruyor. Tüpün içinde 2 tane ölü sinek var. Şekeli su veriyorum bir güzel içiyorlar ama sinekleri tüpe almalarına rağmen yemiyorlar. Nedeni ne olabilir?
Ek bilgi: sineklerin üstünü tüpün içinden kopardıkları pamuk ile kapatmışlar.

Benzer konular

3637

Yumurta
16 Nis 2020
150
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Sonra yiyeceklerdir ya da yemişlerdir abdomenini yiyorlar pek yedikleri belli olmuyor dursun tüpte.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Merhabalar.
Pheidole ve Formica olmak üzere iki tane kraliçem var. Bunlar geç yumurtladıkları için sinek verdim. Ertesi hafta baktığımda hepsini yemişler.
10 işçili lasius niger kolonim var. Aynı sineklerden bu kolonime verdim. Outworld yapmıştım, ertesi gün sineği outworldden tüpe taşımışlar ama sinek 1 haftadır aynı duruyor. Tüpün içinde 2 tane ölü sinek var. Şekeli su veriyorum bir güzel içiyorlar ama sinekleri tüpe almalarına rağmen yemiyorlar. Nedeni ne olabilir?
Ek bilgi: sineklerin üstünü tüpün içinden kopardıkları pamuk ile kapatmışlar.
Onlar yemistir yada larvalara yedirmistirler kopmle yemiyorlar sadece içini yiyorlar sonra kapının önüne koyuyorlar onlar yemistir sen bir gün sonra al sinegi

Users who are viewing this thread

Üst Alt