Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Lasius

furricanee

Pupa
4 May 2021
91
11
30
LV
0

arkadaslar lasius kraliçem var 2 hafta falan oldu bulalı ama hala yumurtlamadı döllenmis olduguna eminim sizce neden yumurtlamamış olabilir tek kraliçem o ama yumurtlamıyor şimdideb teşekkürler

Benzer konular

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

bazı kraliçeler yumurtlama konusunda gerçekten inatçı olabiliyor. bu durumda sen de ondan daha inatçı olacaksın. tüpün üstünü bi kılıfla kapatıp karanlık bir ortama koy. haftada 1 2 kırmızı ışık altında kontrol edebilirsin. döllenmiş olduğuna da emin olduğun için bence 2 haftaya ilk işçiler çıkar. ? :) :giggle:

ReGToON

Yumurta
15 Şub 2021
17
5
15
LV
0

arkadaslar lasius kraliçem var 2 hafta falan oldu bulalı ama hala yumurtlamadı döllenmis olduguna eminim sizce neden yumurtlamamış olabilir tek kraliçem o ama yumurtlamıyor şimdideb teşekkürler
Döllenmiş olduğuna emin sen uzun bir süre boyunca elleme kendı kendine olacaktır

ardaypc_3

Media
3 May 2021
97
54
50
LV
0

Reis atmak isterdim ama 2 hafta boyunca bakma dediler dışını kağıt ile kaplayıp bir dolaba koydum ben bile bakmıyorum 2 hafta sonra bilgilendirecegim
okey bro ama haberin olsun lasius çok hızlı yumurtlayan bir cins ben youtuberda gördüm adam buluyor ertesi gün yumurtluyor kraliçe, sters altında bile en geç 1 haftada yumurtlayan bir kraliçe sende 2 haftada yumurtlamadıysa muhtemelen döllenmemiştir haberin olsun 2 hafta sonra yumurtlamamışsa ki bence yumurtlamamış olucak bence bırak kraliçeyi. ayrıca yumurtlamamısının nedeni bunlar olabilir : havanın soğuk olması, bulunduğu yerin ışık görmesi, evde çok ses olması, nedenler arasında olabilir bunlara dikkat et.

furricanee

Pupa
4 May 2021
91
11
30
LV
0

okey bro ama haberin olsun lasius çok hızlı yumurtlayan bir cins ben youtuberda gördüm adam buluyor ertesi gün yumurtluyor kraliçe, sters altında bile en geç 1 haftada yumurtlayan bir kraliçe sende 2 haftada yumurtlamadıysa muhtemelen döllenmemiştir haberin olsun 2 hafta sonra yumurtlamamışsa ki bence yumurtlamamış olucak bence bırak kraliçeyi. ayrıca yumurtlamamısının nedeni bunlar olabilir : havanın soğuk olması, bulunduğu yerin ışık görmesi, evde çok ses olması, nedenler arasında olabilir bunlara dikkat et.
Tamam reis en azindan 2 hafta daha tutucam eger yumurtlamassa tek kraliçemi de salıcam yapacak birsey yok

6 Nis 2020
104
44
75
LV
0

bazı kraliçeler yumurtlama konusunda gerçekten inatçı olabiliyor. bu durumda sen de ondan daha inatçı olacaksın. tüpün üstünü bi kılıfla kapatıp karanlık bir ortama koy. haftada 1 2 kırmızı ışık altında kontrol edebilirsin. döllenmiş olduğuna da emin olduğun için bence 2 haftaya ilk işçiler çıkar. ? :) :giggle:
2 hafta çok az bir süre o kadar kısa bir sürede olacağını sanmam ama 1-1.5 ayda çıkabilir ilk işçiler
birde çiftleşirkenmi gördünüzmü bu kadar eminsiniz?

furricanee

Pupa
4 May 2021
91
11
30
LV
0

2 hafta çok az bir süre o kadar kısa bir sürede olacağını sanmam ama 1-1.5 ayda çıkabilir ilk işçiler

birde çiftleşirkenmi gördünüzmü bu kadar eminsiniz?
Reis daha yumurtlamadi yumurtlamasini beklyorum bana da bir arkadasim verdi eminim demisti ins oyledir tek kraliçem bu istanbulda oturuyorum bulamiyorum varsa messor verebilecek alabilirim

Yiğit Kavuk

Majör
28 Ara 2020
150
52
75
LV
0

benim kraliçelerim 14 gün önce yumurtladı hala değişim yok

Users who are viewing this thread

Üst Alt