Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

LP hakkında bir kaç sorum var.

Cherno

Yumurta
25 Eyl 2022
47
7
15
LV
0

Merhabalar, Fotoğrafta ki canavar şu anda L8. Yaşama alanı çok mu büyük acaba, normalde yarısına kadar falan torf vardı ama bugün azalttım çünkü un kurdunu atıyorum, tarantulam saldirmiyor direk, kurt torfun içine kaçıp gidiyor ve bütün torfu boşaltmam gerekiyor bulmak için.

Bir de yeme nadiren saldırıyor, yemi atıyorum daha sonradan yakalayıp yiyor, direk saldırmama sebebi ne olabilir acaba ?

Ekli dosyalar

• 16755249394682974020762260008872.jpg
    16755249394682974020762260008872.jpg
    241.8 KB · Görüntüleme: 133

Benzer konular

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Çok yüksek, kapağa tırmanıp düşerse abdomen yırtılma ihtimali var. İllaki bu yuvada bakmak istiyorsan o akvaryumun yarısına kadar torf koymalisin. Düştüğünde yükseklik az olur

Cherno

Yumurta
25 Eyl 2022
47
7
15
LV
0

Çok yüksek, kapağa tırmanıp düşerse abdomen yırtılma ihtimali var. İllaki bu yuvada bakmak istiyorsan o akvaryumun yarısına kadar torf koymalisin. Düştüğünde yükseklik az olur
Kurt torfun içine kaçmaması için ne yapabilirim peki

Gorila

Yumurta
9 Ocak 2023
11
2
15
LV
0

Haberin olsun o yuvadan cıkar haberin olsun diyim cıkınc ayatagın ustune kafanin ustune gorun e şaşırma ve kücüklt alanını çok büyük

Cherno

Yumurta
25 Eyl 2022
47
7
15
LV
0

Canlının önüne atacaksın, hamle yapmazsa geri alacaksın. Bekletmene gerek yok yemi
Ben 2 günde bir yesin hızlı büyüsün diye kendimi kasıyorum o yüzden sanırım ısrarcı davranıyorum ama dediğiniz gibi yapacağım bundan sonra yerse yer yemezse alır ertesi gün atarım.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Haberin olsun o yuvadan cıkar haberin olsun diyim cıkınc ayatagın ustune kafanin ustune gorun e şaşırma ve kücüklt alanını çok büyük
Yok şefim çıkması mümkün değil, kapağı kapalı duruyor ve geçebileceği bi Aralık yok kapakta falan. Fotoğrafta boyutlar olduğundan farklı görünüyor o sizi yanılttı

13 May 2022
63
11
30
LV
0

hocam 2 günde yesin diye uğraşıyorsunuz ama ısıtıcı yok bu soğukta canlının metabolizması yavaşlar ve yem yemez ayrıca kabuk süresi de uzar

Cherno

Yumurta
25 Eyl 2022
47
7
15
LV
0

hocam 2 günde yesin diye uğraşıyorsunuz ama ısıtıcı yok bu soğukta canlının metabolizması yavaşlar ve yem yemez ayrıca kabuk süresi de uzar
Aslında sert soğuklar gelmeden önce iştahı yerinde idi ama sert soğuklar gelince dediğiniz gibi istahtan kesildi

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

lp ler yeme yavaş tepki verebiliyor kurtları bacak kısmından biraz ezip verirseniz sorun olmaz kazmazlar kabı değiştirin bana göre bu haliyle çok yüksek yarısına kadar torf koyarsanız da torf israfı

Cherno

Yumurta
25 Eyl 2022
47
7
15
LV
0

lp ler yeme yavaş tepki verebiliyor kurtları bacak kısmından biraz ezip verirseniz sorun olmaz kazmazlar kabı değiştirin bana göre bu haliyle çok yüksek yarısına kadar torf koyarsanız da torf israfı
Torf konusunda sıkıntı yok, eşim çiçeklere de kullanacağı için bayağı fazla almıştık, kurdu bacaklarından ezmek etkili olabilir ama biraz acımasızca geldi açıkçası, bi de yemezse kurt kalır öyle 🥺

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Bahsettiginiz besleme olayına power feeding deniliyor ancak o sling canlılar için geçerli. Sizin canlı L8 olmuş yani juve boya gelmiş. Juve ve üzerine power feeding önerilmez. Yani artık çok zorlamaniza gerek yok abdomen boyuna göre yem verebilirsiniz.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Torf konusunda sıkıntı yok, eşim çiçeklere de kullanacağı için bayağı fazla almıştık, kurdu bacaklarından ezmek etkili olabilir ama biraz acımasızca geldi açıkçası, bi de yemezse kurt kalır öyle 🥺
bahçe torfu kullanıyorsanız riskli mite küf gibi şeylere karşı

Cherno

Yumurta
25 Eyl 2022
47
7
15
LV
0

Bahsettiginiz besleme olayına power feeding deniliyor ancak o sling canlılar için geçerli. Sizin canlı L8 olmuş yani juve boya gelmiş. Juve ve üzerine power feeding önerilmez. Yani artık çok zorlamaniza gerek yok abdomen boyuna göre yem verebilirsiniz.
Bu bilgilendirme beni aydınlattı kesinlikle, şimdi kaç günde bir vereyim peki ?

bahçe torfu kullanıyorsanız riskli mite küf gibi şeylere karşı
Hindistan cevizi torfu aldık ama çuvalla, bu problem olur mu acaba ?

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

tarantula için olmaz kullanacağınız bitkiler için tek kullanılmaz ölürler normal bir milyoncularda satılan toprak ile karıştırıp kullanabilirsiniz

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Hocam ince düşünmek elbette iyidir fakat bu hobide bir şekilde canlınızıda beslemeniz gerekir. Doğada da bu iş siz görmesenizde böyle yürüyor.

5 günde bir besleseniz ideal ki arkadaşların söylediği gibi yemezse alır 1-2 gün sonra tekrar denersiniz zaten bu canlılar çok uzun süreler aç kalabiliyor 1-2 gün vermediğiniz için ölmezler sıkıntı etmenize gerek yok.

Cherno

Yumurta
25 Eyl 2022
47
7
15
LV
0

Hocam ince düşünmek elbette iyidir fakat bu hobide bir şekilde canlınızıda beslemeniz gerekir. Doğada da bu iş siz görmesenizde böyle yürüyor.

5 günde bir besleseniz ideal ki arkadaşların söylediği gibi yemezse alır 1-2 gün sonra tekrar denersiniz zaten bu canlılar çok uzun süreler aç kalabiliyor 1-2 gün vermediğiniz için ölmezler sıkıntı etmenize gerek yok.
Aslında benim sorunum hızlı büyüsün diye idi ama zaten juvenile duruma gelmiş, fazla beslemeye gerek kalmamış kendimde rahat olurum artık tarantulamda 😌

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Aslında benim sorunum hızlı büyüsün diye idi ama zaten juvenile duruma gelmiş, fazla beslemeye gerek kalmamış kendimde rahat olurum artık tarantulamda 😌
Zaten tarantulanız erkekse ne kadar hızlı büyürse ölüme o kadar hızlı yaklaşır ama tâbi herkesin zevki başkadır ben olsam daha yavaş büyümesini isterdim.

Users who are viewing this thread

Üst Alt