Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Lütfen Yardım Edin Kraliçe Krizi

Alpkıt

Yumurta
6 Şub 2022
14
4
15
LV
0

Merhaba deney tüpünün içersisinde 1 kraliçem ve 4 tane işçisi vardı. Bende tüpü 3D yazıcıdan bastırdığım formikaryuma bağladım. Birkaç gün hiç ilgilenmediler sonra dün sabah kraliçeyi formikaryumda gördüm sevindim keşif ettiği için. ardından bu sabah yeniden baktım işçiler tüpte kraliçe formikaryumun en küçük köşesinde duruyor. anladığım kadarıyla hiç tüpe geçmemiş. Benim de aklıma hemen bu kraliçeye formikaryumun içerisindeyken nasıl su veririm oldu. Lütfen yardım edin kraliçe susuzluktan ölecek. (Kraliçenin tüpe dönmesi için her şeyi yaptım dönmüyor.)

Benzer konular

TarantulaAşığı

Süper Majör
13 Nis 2021
186
117
105
Ödüller
2
LV
1

Bağladığınız tüpün içerisinde su var mı? Varsa sıkıntı olmaz. Yoksa da formikaryuma outworld bağlayın oraya su koyarsanız içeceklerdir. Bir de 4 işçili bir koloni için formikaryuma gerek yoktu. Tüp onları uzun süre idare ederdi. Bir de formikaryumunuzun fotoğrafını atabilir misiniz? Bastırdığınız formikaryumda nem verebileceğiniz bir alan yaptırdınız mı?

Alpkıt

Yumurta
6 Şub 2022
14
4
15
LV
0

Bağladığınız tüpün içerisinde su var mı? Varsa sıkıntı olmaz. Yoksa da formikaryuma outworld bağlayın oraya su koyarsanız içeceklerdir. Bir de 4 işçili bir koloni için formikaryuma gerek yoktu. Tüp onları uzun süre idare ederdi. Bir de formikaryumunuzun fotoğrafını atabilir misiniz? Bastırdığınız formikaryumda nem verebileceğiniz bir alan yaptırdınız mı?
Merhabalar ilk öncelikle cevap verdiğiniz için saolun. şöyle söyleyeyim deney tüpünde su var fakat formikaryuma tüm gün ışık tutmama rağman deney tüpüne geçmedi. ve messor structor beslediğim için nem verme gereksinimi yaşamıyorum. fotoğrafınıda ekleyeyim formikaryumun.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

WIN_20220206_01_01_28_Pro.jpg

TarantulaAşığı

Süper Majör
13 Nis 2021
186
117
105
Ödüller
2
LV
1

Hocam Messor dahi olsa nem vermek durumundasınız. Çok sağlıklı bir formikaryum olmamış kendi kanaatimce. Küçük titretmelerle (fazla sarsmadan) geri gitmelerini sağlamaya çalışabilirsiniz.

Alpkıt

Yumurta
6 Şub 2022
14
4
15
LV
0

Hocam Messor dahi olsa nem vermek durumundasınız. Çok sağlıklı bir formikaryum olmamış kendi kanaatimce. Küçük titretmelerle (fazla sarsmadan) geri gitmelerini sağlamaya çalışabilirsiniz.
bilemiyorum karınca çiftliğim kanalında messorlara özel bir vido vardı ondan izleyerek yaptım . Ve sarsmalar kraliçenin yumurta brakmasını engelliyor diye bildiğim için yapmaya korkuyorum.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Eğer üstteki cam açılıyorsa elinizle yakalayıp bile atabilirsiniz, sorun olmaz. Bunlar kısa süreli stres yaşatır, daha sonra rahatsız etmezseniz geçer. Ayrıca nem söylendiği üzere messor da olsa verilmek zorunda. Formicariuma geçirmeye gerek olmadığı konusuna da katılıyorum.

Users who are viewing this thread

Üst Alt