Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Mite sorunu başladı lütfen yardım edin.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Arkadaşlar Sling bir tarantulam var asla ama asla yem kabında canlı vs bırakmam. Yemi Yediğinden emin olurum ona rağmen bugün beslemek için kabını açtığımda şans eseri bir kaç adet beyaz mite gördüm. Şimdi tam olarak ne yapmalıyım ? Miteler Tarantulaya zarar verir mi ? Lütfen yardımcı olun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benzer konular Forum Tarih
karıncaking Genel Sohbet 2 269
R Tarantulalar 6 514
M Karıncalar 2 454
Arda09 Karıncalar 4 452
ege kesilmez Yem ve Besleme 12 744

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Yem verirken canlı yemlerin üzerinde yataklık un vb şeyler kaldığında veya canlı yemleri baktığınız kaptada mite olabilir ve canlı yemlerle birlikte teraryuma girmişte olabilir ve nemli torfla birleştiğinde bazen mitelere parazitlere davatiye çıkartıyor.. Tarantulaya bir zararı olmaz fakat kapta zamanla dahada çok çoğalacaktır o yüzden yeni bir kapla ve torfla yaşam alanı hazırlamasın

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Yem verirken canlı yemlerin üzerinde yataklık un vb şeyler kaldığında ve nemli torfla birleştiğinde bazen mitelere ve parazitlere davatiye çıkartıyor.. Tarantulaya bir zararı olmaz fakat kapta zamanla dahada çok çoğalacaktır o yüzden yeni bir kapla ve torfla yaşam alanı hazırlamasın

Nem oranı biraz yüksekti galiba bunun da etkisi var. Yeni yaşam alanı için hindistan cevizi torfum mevcut. Abdomeni yaklaşık vücudun 2 katı yani karnı tok Ancak galiba kabuk dönemi yaklaştı çünkü yem kabul etmiyor Bu yüzden yerini çok da değiştirmek istemiyorum.
Nemlendirmeyi azaltıp torfu biraz kurutsam miteler azalır mı ? Ayrıyeten Tarantulama kabuk döneminde bir zararı olur mu ?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Eğer torfun varsa bence vakit kaybetme çünkü ne zaman kabuk atacağını bilmiyoruz belki yarın atar belki 10 gün sonra atar ve o sürede kabuk atana kadar miteler çoğalabilir biraz stress olsada 1-2 gün sürer kabuk sürecine zararı olmaz

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Eğer torfun varsa bence vakit kaybetme çünkü ne zaman kabuk atacağını bilmiyoruz belki yarın atar belki 10 gün sonra atar ve o sürede kabuk atana kadar miteler çoğalabilir biraz stress olsada 1-2 gün sürer kabuk sürecine zararı olmaz

Çok teşekkür ediyorum.
Torfum da extra yaşam alanım da mevcut. Eski un kurdu kabı vardı şimdi onu limonlu suda bekletiyorum. Akşama iyice güzel durulayıp kurulayacağım. Ardından temiz torfu ekleyip canlıyı alacağım bu şekilde yapsam iyi olur mu ?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Çok teşekkür ediyorum.
Torfum da extra yaşam alanım da mevcut. Eski un kurdu kabı vardı şimdi onu limonlu suda bekletiyorum. Akşama iyice güzel durulayıp kurulayacağım. Ardından temiz torfu ekleyip canlıyı alacağım bu şekilde yapsam iyi olur mu ?

Torftan kurtulman yeterli kabı ılık suda yıkayıp kurula bekletmene gerek yok

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
989
497
325
Ödüller
13
LV
4

canlı yemlerinde vs. mite var mı belki başka yerden gelmiştir ve teraryumun fotoğrafını atar mısın niye anlamamız için

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

canlı yemlerinde vs. mite var mı belki başka yerden gelmiştir ve teraryumun fotoğrafını atar mısın niye anlamamız için

Canlı yemlerden şüphe ediyorum. Eğer canlı yemlerden ise ne yapmalıyım ? Bu arada yeni kaba aktardım eski kabı yıkadım. Dolayısıyla eski teraryumun fotosu yok
IMG_1615.jpg

Bu yenisi

Users who are viewing this thread

Üst Alt