Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Majör işçi

Benzer konular

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

Yavaş yavaş canlı yem atmaya başla koloni daha küçükse un kurdunun başını kesip atmanı öneririm

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

canlı yem vererek koloninin stress seviyesini tetiklemek majör işçi çıkarır gibi bir teori elraenin söylentisi.. deneyip başarılı olanda var olamayanda.. ama şunada şahit oldum canlı yemsiz sadece tohumla majör çıkaran messor koloniside var yani bu tamamen larvaların iyi beslenmesi ve proteine bağlı gibi yada koloninin belli bir işçi sayısına ulaşması gerek.. 10-15 işçili bir koloniye direk canlı yem atarak stresse sokmak düzeni bozabilir..

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

canlı yem vererek koloninin stress seviyesini tetiklemek majör işçi çıkarır gibi bir teori elraenin söylentisi.. deneyip başarılı olanda var olamayanda.. ama şunada şahit oldum canlı yemsiz sadece tohumla majör çıkaran messor koloniside var yani bu tamamen larvaların iyi beslenmesi ve proteine bağlı gibi yada koloninin belli bir işçi sayısına ulaşması gerek.. 10-15 işçili bir koloniye direk canlı yem atarak stresse sokmak düzeni bozabilir..
Abi ben bir şey merak ediyorum yeni konu açmak istemedim ben zamanında Tetra beslemiştim ve Tetrada bazı işçiler diğerlerinden biraz daha büyüktü ama çok fark yoktu bu neden böyle?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Benim tetralarda aynıydı.. ilk çıkan nanitic işçiler genelde ufak oluyor daha sonra çıkanlar normal boyutlarda oluyor.. gerçi öyle olmasa bile Tetramoriumlar Polymorfic diye biliyorum boyutlarında değişkenlik olabiliyor.

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

Abi ben bir şey merak ediyorum yeni konu açmak istemedim ben zamanında Tetra beslemiştim ve Tetrada bazı isciler diğerlerinden biraz daha büyüktü ama çok fark yoktu bu neden böyle?
Benim tetralarda aynıydı.. ilk çıkan nanitic işçiler genelde ufak oluyor daha sonra çıkanlar normal boyutlarda oluyor.. gerçi öyle olmasa bile Tetramoriumlar Polymorfic diye biliyorum boyutlarında değişkenlik olabiliyor.
Tamam teşekkür ederim :D

Users who are viewing this thread

Üst Alt