Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messor ilk işçi ne zaman çıkar ?

HobiAnt

Yumurta
16 Nis 2023
3
1
15
LV
0

Merhaba 3 Nisan'da (26 gün önce) bulduğum messor 9 Nisan'da (20 gün önce) yumurtladı. Haftada bir kontrol ediyorum. Yumurtalar hala çok küçük gibi. İlk işçi ne zaman çıkar acaba ?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba 3 Nisan'da (26 gün önce) bulduğum messor 9 Nisan'da (20 gün önce) yumurtladı. Haftada bir kontrol ediyorum. Yumurtalar hala çok küçük gibi. İlk işçi ne zaman çıkar acaba ?
Ayrıca kraliçe çok stresli haftada bir kırmızı kağıdı açmadan baktığım halde karanlık dolaptan oda ışığına çıkardığımda yumurtaları ağzına alıp sürekli sağa sola koşuyor. Stresten kafayı yiyor 🤔

Benzer konular

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
398
155
185
Ödüller
4
LV
2

Bence haftada bir degilde 2 haftada batta 3 haftada bir bak sonucta yem felan vermiyorsunuz

HobiAnt

Yumurta
16 Nis 2023
3
1
15
LV
0

Bence haftada bir degilde 2 haftada batta 3 haftada bir bak sonucta yem felan vermiyorsunuz
Hocam aslında ilk işçi ne zaman çıkar o yüzden öğrenmeye çalışıyorum. Daha az rahatsız edeyim diye ama bu seferde işçiler çıkarda farketmezsem ölürler diye korkuyorum.

eneeesss

Pupa
3 Nis 2023
91
14
30
LV
0

Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca kraliçe çok stresli haftada bir kırmızı kağıdı açmadan baktığım halde karanlık dolaptan oda ışığına çıkardığımda yumurtaları ağzına alıp sürekli sağa sola koşuyor. Stresten kafayı yiyor 🤔
ben de 4 nisanda buldum 9 nisanda yumurtladı yumurtalar ilk günkü gibi gram büyüme yok 20 nisan da bulduğum yumurtalı messora ölü un kurdu verdim belki yumurtaları daha hızlı geliştirir bir gelişme olursa paylaşırım deneyimlerimi

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

İlk işçi çıkmasının süresi ortalama 45-50 gündür fakat ortam şartlarına göre bu süre kısalabilir veya uzayabilirde.. Yumurtalı kraliçeye evet bende un kurdu verdim ama verilmemesi konusunda hem fikirim.. sadece un kurdu vermekle yumurtların gelişiminden verim alamazsınız ortam sıcaklığınında iyi olması lazım mesala ben ısı kabında 27-28 derecelerde tutuyorum hiç rahatsız etmiyorum bulduktan 2 hafta sonra kontrol etmiştim sonrada un kurdu verdim.. yaklaşık 35 gün önce bulduğum messor kraliçesinin şu an 3 pupası var muhtemelen 10 güne kadar ilk işçi çıkmış olur..

Users who are viewing this thread

Üst Alt