Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messor işçi eklemesi

Mücahit

Media
20 Kas 2020
54
10
50
LV
0

Şimdi aradığım bilgi işçi eklemek elimde messor kraliçesi var kış uykusu moduna girdiği için sanıyorum yumurtlamıyor (23 28 arası tutuyorum ısıyı) işçi eklemek istiyorum ama nasıl eklemeliyim rica ediyorum ekleme demek yerine fikir verin

Benzer konular

fantastikbizenci

Süper Majör
6 Kas 2020
142
62
105
LV
0

Ben ekledim sorun olmuyor gut bir yuva bul larvaları al kendi kraliçenin olduğu yere koy o onları besleyecek

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Riskli bişey messorda tür ayrımı zordur aynı tür olmazda kraliçeye saldırır aynı tür olsa bile saldırabilir o yüzden denemeye gerek yok bence

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

messora işçi eklenmez, yukarıdaki arkadaşta yuva patlatmış sanırım, çıkan yumurtalarıda kraliçeye vermiş.
arkadaşın yaptığı gibi yapabilirsin ama messor brood'u bulmak biraz zor, taş altlarını kontrol et denk gelirse alırsın biraz larva pupa verirsin kendi kraliçene, onun dışında işçi ekleme felan hayalden öteye geçemez

Mücahit

Media
20 Kas 2020
54
10
50
LV
0

messora işçi eklenmez, yukarıdaki arkadaşta yuva patlatmış sanırım, çıkan yumurtalarıda kraliçeye vermiş.
arkadaşın yaptığı gibi yapabilirsin ama messor brood'u bulmak biraz zor, taş altlarını kontrol et denk gelirse alırsın biraz larva pupa verirsin kendi kraliçene, onun dışında işçi ekleme felan hayalden öteye geçemez
İşçi eklemekten kastım larva pupa farketmez taş altları derken nerelerde bakmalıyım

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

İşçi eklemekten kastım larva pupa farketmez taş altları derken nerelerde bakmalıyım
belirli biyer değil, sağda solda köşede gördüğün taşları kaldır altına bak işte, dağa bayıra gidince felan bol bol taş görürsün zaten, altlarına bakarsan karınca yuvası elbet çıkar, ama dediğim gibi messorlar pek taş altına yuva yapmıyor ama şansını dene çıkar belki

Mücahit

Media
20 Kas 2020
54
10
50
LV
0

belirli biyer değil, sağda solda köşede gördüğün taşları kaldır altına bak işte, dağa bayıra gidince felan bol bol taş görürsün zaten, altlarına bakarsan karınca yuvası elbet çıkar, ama dediğim gibi messorlar pek taş altına yuva yapmıyor ama şansını dene çıkar belki
Sağol teşekkürler

fantastikbizenci

Süper Majör
6 Kas 2020
142
62
105
LV
0

Aynen bende taş altında buldum aldım larvaları koydum messor kraliçemin yanına besledi şimdi de takılıyorlar

Users who are viewing this thread

Üst Alt