Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messor Kraliçemde Mite Şüphesi

Antboy

Yumurta
7 May 2022
5
0
5
LV
0

Dün Messor kraliçelerimi kış uykusundan uyandırdım 4 kraliçeden ikisi ölmüştü.Kalan iki kraliçeden birinin ense kısmında beyaz birşey var mite olmasından şüphe ediyorum mite mı nasıl anlarım mite ise nasıl önlem alırım?

Benzer konular

Hormiga

Süper Majör
Deneyimli Hobici
7 Eyl 2022
275
99
140
Ödüller
5
LV
2

Muhtemelen mit ve beyaz mit kırmızı mit olsa belki kurtarabilirsin ama beyaz beyazlar bir koloniden çok zor ayrılır suanda yapabilecegin en mantıklı şey komple butün tupu degiştirip havalandır limon koy en azından kolonine daha fazla zarar vermemişler ama gerekli onlemi alsan bile emin ol yaşama ihtimalleri çok düşük ama yine de allahtan umut kesilmez dediğim gibi limon koyup butun her seyi yenile ve onları temizle bol suyla ve sabunla yıka sonra bekle 1 2 hafta sonra mitte azalma yoksa geçmiş olsun ki beyaz mit olduğu için o kadar sürmeyebilir bile ama kuçük bir koloni olduğu için kurtulma şansları daha yüksek bir birlerinden ayır geçmiş olsun inşallah kurtulursun iyi akşamlar.

Antboy

Yumurta
7 May 2022
5
0
5
LV
0

Muhtemelen mit ve beyaz mit kırmızı mit olsa belki kurtarabilirsin ama beyaz beyazlar bir koloniden çok zor ayrılır suanda yapabilecegin en mantıklı şey komple butün tupu degiştirip havalandır limon koy en azından kolonine daha fazla zarar vermemişler ama gerekli onlemi alsan bile emin ol yaşama ihtimalleri çok düşük ama yine de allahtan umut kesilmez dediğim gibi limon koyup butun her seyi yenile ve onları temizle bol suyla ve sabunla yıka sonra bekle 1 2 hafta sonra mitte azalma yoksa geçmiş olsun ki beyaz mit olduğu için o kadar sürmeyebilir bile ama kuçük bir koloni olduğu için kurtulma şansları daha yüksek bir birlerinden ayır geçmiş olsun inşallah kurtulursun iyi akşamlar.
sadece kraliçe var ve kraliçenin ensesinde beyaz birşey var büyük ihtimal mite limon sıktım tüpün içine azcık dün ama ensesinde öylece duruyo belki mite değildir çünkü baya rahatça görünüyo gözle mite çok küçük diye biliyorum

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

fotoğraf atabilir misiniz

Hormiga

Süper Majör
Deneyimli Hobici
7 Eyl 2022
275
99
140
Ödüller
5
LV
2

sadece kraliçe var ve kraliçenin ensesinde beyaz birşey var büyük ihtimal mite limon sıktım tüpün içine azcık dün ama ensesinde öylece duruyo belki mite değildir çünkü baya rahatça görünüyo gözle mite çok küçük diye biliyorum
Miteler gorünebilir o kadar küçük canlılar degil sen yine dedigim gibi butun tupu degistir.

Antboy

Yumurta
7 May 2022
5
0
5
LV
0

Bu kadar hızlı sonuç alınır mı bilmiyorum ama kraliçenin ensesindeki beyaz şey gitmiş 2 gündür limon sıkıyodum tüpe şuan iyice inceledim bi sıkıntı yok gibi biraz daha gözlemliycem eğer birşey görürsem yazarım tavsiye ve yardımlarınız için teşekkürler

Users who are viewing this thread

Üst Alt