Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messor Kraliçesi 1 Aydır Yumurtlamıyor

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

ben 1 ay önce 5 tane messor structer kolonisi aldım sanırım mevsimden dolayı 1 aydır yumurtlamıyorlar bugün ısıtıcı ped geldi arasına çok sıcak yapmasın diye eldiven koydum yeterlimi bilmiyorum bir de kraliçelere yemek takviyesi yapmalımıyım haftada bir kontrol ediyorum. cevap verirseniz sevinirim :)

Benzer konular

pokerkai

Media
30 Ara 2020
68
23
50
LV
0

aynı sorun bende vardı 2 ay bekledim daha sonra sıcak olsun diye modemi bir kutuya koydum karıncayıda kutuya koydum tipün içine tohum koydum ertesi gün yumurtladı tohum dediğim şey muhabbet kuşu yemi bence bir dene sende

3637

Yumurta
16 Nis 2020
150
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Mevsimden dolayıdır dinlensinler daha iyi bahara doğru hareketlenirler

FormicaMan

Süper Majör
13 Eyl 2020
147
44
105
LV
0

ben 1 ay önce 5 tane messor structer kolonisi aldım sanırım mevsimden dolayı 1 aydır yumurtlamıyorlar bugün ısıtıcı ped geldi arasına çok sıcak yapmasın diye eldiven koydum yeterlimi bilmiyorum bir de kraliçelere yemek takviyesi yapmalımıyım haftada bir kontrol ediyorum. cevap verirseniz sevinirim :)
kasım başı gibi bulmuştum ben messoru 2 hafta yumurtlamayinca kış uykusuna yatırdım bu hafta uykudan kaldırdım 27 derecede yumurtladı ama stres e sokmamaya çalışın ısıyı iyi ayarladıktan sonra 2 hafta bakmamanızı öneririm

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Kış uykusuna yatır bence

Users who are viewing this thread

Üst Alt