Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messor neden yumurtlamıyor

Vantaralon

Pupa
7 Tem 2020
10
2
30
LV
0

Kanatlı bir messor kraliçesi buldum.Bulduğumda yanında erkeği de vardı.3 gün oldu kanatlarını dökmedi biraz strese sokmuş olabilirim günde 2 3 kez baktım çünkü.
Yuva ağzında değildi yakında yuva olamayacak bir yerdeydi.
Döllenmemiş olabilir mi kanatlarını dökmemesi bunu mu gösterir?.Yumurtlaması için ne yapmalıyım

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    18.4 KB · Görüntüleme: 167

Benzer konular

furkanagax

Süper Majör
16 Ağu 2020
240
78
140
Ödüller
2
LV
1

Büyük ihtimal stress den dökmemiştir bi süre rahatsız etmetyin 2 hafta sonra bakın derim tüp titremesin bile

furkanagax

Süper Majör
16 Ağu 2020
240
78
140
Ödüller
2
LV
1

Ve ek olarak hiç birşey yapmana gerek yok bekliyeceksin sadece sabır ve sıcaklık 26 28 derece de yumurtlar genelde son baharda uçan türler yumurtlamak için sıcakları bekler kış uykusu görmek ister. Yumurtlamaz ise sıcaklıgın uygun olduğu halde bi süre kış uykusuna yatırır öyle denersin

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Kanatlı bir messor kraliçesi buldum.Bulduğumda yanında erkeği de vardı.3 gün oldu kanatlarını dökmedi biraz strese sokmuş olabilirim günde 2 3 kez baktım çünkü.
Döllenmemiş olabilir mi kanatlarını dökmemesi bunu mu gösterir?.Yumurtlaması için ne yapmalıyım
Sıcaklık 25 30 derece olsun ve sakın açıp bakma biliyorum merak ediyorsun ama yumurtlaması için orayı yuvası olarak belirlemeli :) kanatları dökmemesi çiftleşmemiş anlamına gelmez benim bulduğum kraliçede kanatlıydı sonradan dökmüştü ama kanatlarını dökmeyedebilir 2 3 hafta boyunca bakma sonra yavaşça açıp bak yumurtlamış mı ölmüş mü diye kontrol et

Dragan

Süper Majör
Emektar
11 Haz 2020
277
112
140
Ödüller
4
LV
2

Sıcaklığı dene ama büyük ihtimal yine yumurtlamayacaklar. Ama kış uykusuna yatırıp kaldırdıktan sonra yumurtlayabilir.

pofdzm

Media
30 Eyl 2020
39
7
50
LV
0

Arkadaşlar ben aynısını kanatları dökülmüş bir şekilde yakaladım. Kraliçe olduğundan eminim sırt kısmı kocaman. Kanatsız yakalama iyiye mi işaret ayrıca hemen yumurtlayacak mı demek yoksa kış uykusu mu lazım? 2 haftadır tüpünde, kontrol ettim hala enerjik. Ne yapmam lazım? Ayrıca bu fully-claustral ama yine de yemek vermeli miyim artık?

pofdzm

Media
30 Eyl 2020
39
7
50
LV
0

Ayrıca bunu öyle toprak bir yerde bulmadım taş bir yol da buldum tam hobiye heveslendiğimden 1 gün sonrasına denk geldi.

Dragan

Süper Majör
Emektar
11 Haz 2020
277
112
140
Ödüller
4
LV
2

Arkadaşlar ben aynısını kanatları dökülmüş bir şekilde yakaladım. Kraliçe olduğundan eminim sırt kısmı kocaman. Kanatsız yakalama iyiye mi işaret ayrıca hemen yumurtlayacak mı demek yoksa kış uykusu mu lazım? 2 haftadır tüpünde, kontrol ettim hala enerjik. Ne yapmam lazım? Ayrıca bu fully-claustral ama yine de yemek vermeli miyim artık?
Sonbahar messorları genelde kış uykusından sonra yumurtlar ve ayrıca kanatsız bulman çiftleşmiş anlamına geşmiyor ve yumurtlasa bile işçisi çıkana kadar anlayamayız döllenmiş olup olmadığını. Yemek vermene gerek yok eğer messorsa gerek yok. Myrmica felansa 3 günde bir besleyebilirsin.

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Muhtemelen kraliçedir fotosunu atarsan kesin emin olabiliriz

pofdzm

Media
30 Eyl 2020
39
7
50
LV
0

Dur eski fotoları bulursam atıcam, bir natüralist ve bazı karınca sosyal meydanlarında messor olduğunu omaylamışlardı oralarda vardı foto.

Users who are viewing this thread

Üst Alt