Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messor ST. Kraliçesi Hakkında

beratulker

Yumurta
6 Eyl 2021
14
3
15
LV
0

Merhaba hobidaşlar, bir kaç hafta önce işçinin ağzında bacak gördüm şaşırdım canlı yem vermemiştim incelediğimde gördüm ki kraliçenin bacağıymış, kraliçenin yaklaşık 3 haftadır sol arka bacağı yok ve öyle yaşıyor ama sadece yatıyor bunun sebebi nedir işçiler(10) kraliçeye saldırıp böyle birşey yapar mı veya kraliçenin bacağında sorun olduğu için böyle birsey yaparlar mı kurtarmak için vs. yani bunun sebebi nedir şuan herhangi bi saldırganlık gözlemlemedim ama kraliçe böyle yaşayabilir mi yoksa ölür mü? Bilgilendirirseniz sevinirim, iyi hobiler.

Benzer konular

3637

Yumurta
16 Nis 2020
150
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Çoğunlukla yaşıyor, kraliçe önceden düşürmüş olabilir ayağını işçide suç aramamak lazım

beratulker

Yumurta
6 Eyl 2021
14
3
15
LV
0

Çoğunlukla yaşıyor, kraliçe önceden düşürmüş olabilir ayağını işçide suç aramamak lazım
Ben bu kraliçeyi Eylül Ekim aylarında işyerinde buldum tüpüm olmadığı için o akşam 15 işçili messor kolonimin tüpüne koydum biraz didiştikten sonra duruldular sorun olmadığını düşünerek farklı tüpe koymadım ve odamda petek yakmıyordum ben bile üşüyordum o derece soğuktu 1 ay sonra bu kraliçe tek başına kış uykusuna girdi yaklaşık 1 aydırda yatıyordu bu olay olunca petekleri açtım ve tüpü beze sarıp peteğin yanına koydum kış uykusundan çıktı ama ayağı yok yani olay bu biraz cahilliğimden tüpüm deney tüpü oldu diyebilirim. Didiştikleri zaman ayağına hasar vermiş olabilirler diye düşündüm veya uyurken yemeye çalışmış olabilirler mi diye düşündüm ama siz daha iyisini bilirsiniz yeni tüp vs aldım ama o gece hariç hiç kavga ettiklerini görmedim sizce ayırmalımıyım yoksa böyle devam edebilirler mi

3637

Yumurta
16 Nis 2020
150
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Ben bu kraliçeyi Eylül Ekim aylarında işyerinde buldum tüpüm olmadığı için o akşam 15 işçili messor kolonimin tüpüne koydum biraz didiştikten sonra duruldular sorun olmadığını düşünerek farklı tüpe koymadım ve odamda petek yakmıyordum ben bile üşüyordum o derece soğuktu 1 ay sonra bu kraliçe tek başına kış uykusuna girdi yaklaşık 1 aydırda yatıyordu bu olay olunca petekleri açtım ve tüpü beze sarıp peteğin yanına koydum kış uykusundan çıktı ama ayağı yok yani olay bu biraz cahilliğimden tüpüm deney tüpü oldu diyebilirim. Didiştikleri zaman ayağına hasar vermiş olabilirler diye düşündüm veya uyurken yemeye çalışmış olabilirler mi diye düşündüm ama siz daha iyisini bilirsiniz yeni tüp vs aldım ama o gece hariç hiç kavga ettiklerini görmedim sizce ayırmalımıyım yoksa böyle devam edebilirler mi
Dostum başka işçili koloniye koyarsan kraliçede eklem kalmaz üstelik messorlarda, ayırman iyi olur.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Kraliçeye işçi eklenebilir ama işçili koloniye kraliçe eklemek bir nevi intihar..

Users who are viewing this thread

Üst Alt