Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messorlarda stres

Kdrckl

Media
9 Nis 2022
110
25
55
LV
0

Merhaba Arkadaşlar. Messor orientalis kolonisine sahibim, Gördüğüm kadarıyla youtube video izlerken adamlar tüpleri formikaryumları kaldırıyor evirip çevirip ışık tutuyorlar fakat aşırı bir stres yaşanmıyor. Fakat benim koloni en ufak milimlik sarsıntıda bile çılgına dönüyor hemen yumurtaları alıp Outworlde kaçıyorlar kraliçe direk dışarı atıyor kendini uyuz oluyorum bu duruma beni aydınlatacak yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Benzer konular

CanlilarEvi

Media
24 Nis 2022
120
29
55
LV
0

Az önce kolonimi temizliyim derken kraliçe delirdi temizleme şeyini tutup ısırıyordu kflskdlsdj

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

messor orientalis olduğunu nerden anladığınızı açıklayabilir misiniz

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Üzgünüm ama sanmıyorum bikaç yere sordum çünkü tek kişiye değil
üniversitelerdeki uzmanlar çok detaylı yakın görüntüler ile işçiler üzerinden ayrım yapıyorlar o arkadaşlarınızdan birisi böyle bir uzamanla iletişime geçip bilgi almadı ise sallamadır maalesef hobide ezbere tür uydurma çok yerleşmiş durumda

fureagle

Majör
3 Ara 2021
170
54
75
LV
0

Merhaba Arkadaşlar. Messor orientalis kolonisine sahibim, Gördüğüm kadarıyla youtube video izlerken adamlar tüpleri formikaryumları kaldırıyor evirip çevirip ışık tutuyorlar fakat aşırı bir stres yaşanmıyor. Fakat benim koloni en ufak milimlik sarsıntıda bile çılgına dönüyor hemen yumurtaları alıp Outworlde kaçıyorlar kraliçe direk dışarı atıyor kendini uyuz oluyorum bu duruma beni aydınlatacak yardımcı olabilecek arkadaş var mı?
Ona yapabilecek birsey yok biraz da koloninin karakterine bağlı bence,mesela messorlara stresli derler ama benimkiler aşırı relax dünya yansa umurlarında değil:)Camponotus ise hemen ufak bir sarsıntılar strese giriyor mesela benimki.Burda tek yapabileceğimiz şey rahatsız etmemek🤷‍♂️

Users who are viewing this thread

Üst Alt